Bijlage S. 8 van een geregeld toezicht op het brandgevaar aldaar noodig is. De Brandraad heeft sedert 1 Juli 1928 met dat toezicht belast den opperbrandmeester A. A. L. Tappers, wonende Warnsveldsche weg 9 alhier. Nauwlettend werd toegezien op de brandblusch- middelen in de gemeentelijke gebouwen en instellingen, op de naleving der vergunningsvoorwaarden voor het houden van publieke vermakelijkheden, als bioscopen, schouwburgvoorstellingen, concerten, enz. Een enkele maal moest bij de controle op betere nakoming der voorschriften worden aangedrongen. De volgende gebouwen, werkplaatsen, enz., werden in 1933 geinspecteerd Bijlage S. 9 Door Burgemeester en Wethouders werden in handen van den Brandraad om advies gesteld de volgende verzoekschriften ingevolge Bouwverordening en Hin derwet. Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Stadhuis. De brandleiding was in orde. Het gebouw Pro Senectute. De brandleidingen bleken in orde te zijn. Dc bioscoop Luxor. Alsvoren. De vakschool voor meisjes. Alsvoren. Het Museum. Alsvoren. De bioscoop Odeon. Alsvoren. De St. Walburgstoren. De stijgbuis bleek in orde te zijn. Perceel Donkeresteeg 9. Den aanwezigen houten boezembalk van den schoorsteen te verwijderen en aan te brengen een ijzeren latei. Hieraan werd voldaan. Perceel Polsbroek 78. Alsvoren. Perceel Hoornwerk 37a. Bij het klimluik van het dak een ladder Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. van voldoende lengte te plaatsen. Hieraan werd voldaan. Perceel Laarstraat 107. De rookgeleiding bleek zeer slecht te zijn. Aangedrongen die behoorlijk te herstellen. Hieraan werd voldaan. Perceel Isendoornstr. 2. Den aanwezigen houten boezembalk van den schoorsteen te verwijderen en aan te brengen een ijzeren latei. Hieraan werd voldaan. Garage Berkelsingel 40. Op verzoek werd dit perceel geinspec teerd. Er werd geen benzine aangetroffen. Hooibroei. Bezocht werden 141 hooiopslagplaatsen. Direct brandgevaar werd niet geconsta teerd. Te dicht opgestapeld hooi bij schoor- steenen en rookkanalen werd op last verwijderd. Bovendien werden een 27-tal landbouwers aangeschreven, dat zulks in strijd was met art. 171 der politie verordening en dat bij herhaling onver wijld tegen den eigenaar of overtreder proces-verbaal zal worden opgemaakt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 194