Bijlage Q. 14 van bovengenoemde instellingen ondervonden. Aan de hieronder genoemde instellingen en vereenigingen ver strekten wij op hun verzoek inlichtingen. Vakschool voor meisjes Kinderrechter; Voogdijraad Ziekenfonds en Ziekenhuisverplegingsfonds Kerstfeestcommissie Bornhof Vereeniging voor huisverzorging; R.K. Armbestuur waarnaast veel telefonische inlichtingen aan parti culieren. Aan instellingen in andere gemeenten werden 79 in lichtingen verstrekt. „Brokkenhuis". Op initiatief van het B.A. is in het afgeloopen jaar een „Brokkenhuis opgericht. Door de warme sympa- tie van B. en W. werd de beschikking gekregen over een lokaal in het Kerksteegje en zooals reeds vermeld, werd op 11 November 1933 door den voorzitter, de heer Dr. H. Lier, de commissie voor het Brokkenhuis geïnstalleerd. Deze commissie bestaat uit de dames Mevr. C. WittkampfVan Schijndel, Presidente. P. NumansDalenoord, Secretaresse. M. S. Zwamborn—Varossiau, Penningm. sse. M. Leys—de Lint. A. Stam Van Zeben. Freule M. C. C. Storm van 's-Gravenzande, terwijl Mevr. M. L. Siemens Groeneboom als gede legeerd lid van het B.A. aan deze commissie is toege voegd. Met bijzonder grooten ijver verricht de commis- Bijlage Q. 15 sie haar werk. Op 29 November werd een groote in zameling gehouden, welke een stroom van goederen in het lokaal deed binnenkomen. De eerste uitdeeling had plaats op 4 December. De goederen worden tegen zeer geringen prijs verkocht. Dit geschiedt uit opvoed kundige overwegingen. Van 4 December 1933 tot 1 Januari 1934 heeft het Brokkenhuis gedistribueerd in totaal 1006 stuks goederen aan 61 gezinnen. De inkomsten aan geld hebben bedragen Giftenf 163.88 De vereeniging van huisvrouwen stelde de opbrengst van de door deze vereeniging gehouden loterij ter beschikking „50.— Verkochte goederen hebben in totaal bedragen 29.58 Totaal f 242.46 Een woord van dank aan de gulle geefsters en gevers, inzonderheid aan de Vereeniging voor Huis vrouwen, wordt hier gaarne gebracht. Aan kinderkleeding was zeer veel behoefte, zoodat veel nieuw goed is gekocht moeten worden. Steunverleening aan werklooze valide arbeiders. Op 1 April, bij het in functie treden van den secre taris-penningmeester werden aan dezen de werkzaam heden van de steunverleening aan werklooze valide arbeiders krachtens de rijkssteunregeling opgedragen. Het in gereedheid brengen van een en ander voor de administratie, het laten drukken van de vereischte kaarten, lijsten, etc. vorderde eenigen tijd, doch reeds

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 181