Bijlage Q. 12 ingehouden. Van de verleende voorschotten is f 930.55 terugontvangen. Een beroep op den heer Kantonrechter bij de toepassing van het verhaal is tot heden nog niet noodig geweest. Steenenklopperij. De steenenklopperij is meer bedoeld als een verleening van steun in den vorm van arbeid, overeenkomstig art. 29, 2e lid der A.W. Van dezen vorm van steunverleening is weinig voldoening beleefd. In totaal hebben er 23 personen gewerkt, die zijn aangewezen voor hun steun steenen te kloppen en grind te zeven. Er wordt zeer weinig gedaan en veelal maken de tewerkgestelden ruzie onder elkaar. De bedeelden welke naar de steenenklop perij worden toegezonden, zijn overwegend die arbeiders, welke zeggen, te zwak te zijn, om gewonen arbeid te verrichten, niettegenstaande het allen jonge kerels zijn, die een huisgezin hebben te verzorgen. Bij het tewerk stellen in de klopperij wordt rekening gehouden met de gezinsinkomsten en naar verhouding daarvan één of meer dagen tewerkstelling toegestaan, voor iederen dag wordt f2.steun verleend, in de wintermaanden wordt hieraan f 0.50 per week brandstoffentoeslag toegevoegd. Deze regeling is 1 Augustus 1933 ingevoerd. Er is in het afgeloopen jaar in hoofdzaak gewerkt aan de oude waterleiding aan den Emmerikschen weg. De kosten hebben bedragen aan steun f 3371.61 materiaal 412.56 f 3784.17 De verkoop van steenen, zand en grind heeft op gebracht f 1247.97. Bijlage Q. 13 De steenbikkerij heeft gedurende 1 maand stilgelegen, terwijl van 1 Febr.1 Aug. de steun betaald aan personen werkzaam in de steenenklopperij is verrekend onder bedeeling in geld, zoodat het hierboven vermelde bedrag, niet het juiste cijfer aangeeft. Inlichtingendienst. In den loop van het verslagjaar is begonnen met het verstrekken van inlichtingen aan andere gemeenten er zijn 65 inlichtingen gevraagd voor eigen dienst en op verzoek van anderen. Het verstrekken van inlichtingen over verleende steun en hulp wordt door enkele in stellingen gedaan. Begonnen is met het aanleggen van een kaartsysteem van bedeelden van andere hier ter plaatse bestaande instellingen. Het Bornhof, N. H. Diaconie, R.K. Armbestuur en het Isr. Armbestuur hebben ons de vereischte gegevens welwillend verstrekt, terwijl door de Vereeniging Ziekenvoeding regelmatig opgave wordt gedaan van verleende voedselverstrekking. Wij zeggen bedoelde instellingen hartelijk dank voor hun medewerking en meenen andere instellingen te moeten aansporen ook in gelijke mate hun medewerking te gaan verleenen, in het belang van een algemeen plaatselijk overzicht van het maatschappelijk steunwezen. Met de verstrekking van vleeschbonnen aan bedeelden van diaconieën, ter verkrijging van goedkoop rund- vleesch hebben wij ons voordeel reeds kunnen doen met bedoeld kaartsysteem. Van ongekende dubbele bedeeling kan ten aanzien van genoemde instellingen geen sprake meer zijn, terwijl bij eenige verandering direct aan de betrokken instelling kennis kan worden gegeven, waarmede bedoelde instellingen hun voordeel kunnen doen. Een zeer prettige samenwerking is verder

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 180