Bijlage Q. 4 in de periode van 1 Februari tot 1 April, doch ook daarna. Een woord van dank en hulde mag hen dan ook niet worden onthouden. 1 April trad de in de raadsvergadering van 30 Januari 1933 benoemde secretaris-penningmeester van het B.A. D. Mulder in functie. Op 3 April werd het bureau verplaatst naar perceel Kerkhof 5, waar ook het bureau van de districts-arbeidsbeurs zou worden ondergebrachtdit perceel was aangewezen om als blijvende huisvesting" voor de beide diensten te worden ingericht. Met de verbouwing werd 1 Juni begonnen en op 1 Augustus d.a.v. was de ellende, die een verbouwing nu eenmaal medebrengt, geleden en kon de geheele afdeeling in gebruik worden genomen, terwijl 6 September de lokalen, bestemd voor de arbeidsbeurs, door dezen dienst werden betrokken. De gunstige beteekenis, van het onder één dak werken van deze beide diensten is in het afgeloopen tijdvak voldoende gebleken. De samenwerking was bijzonder goed te noemen en weder- keerig is van elkanders hulp veel profijt getrokken. Personeel. Op 1 Februari werd in tijdelijken dienst benoemd C. Wallenburg. Zooals reeds vermeld, trad 1 Aprilde secretaris-penningmeester in functie, die tot taak kreeg, den dienst van de gemeentelijke armenzorg te organi- seeren, terwijl hem daarnaast de uitvoering van de steunverleening aan werklooze valide arbeiders krachtens de rijksbepalingen werd opgedragen. In verband met de zeer vele werkzaamheden werd overgegaan tot het aanstellen van een controleur-armbezoeker. Op 1 Juni 1933 trad als zoodanig in functie B. J. Oosterheer t. Mevrouw M. L. Siemens en Bijlage Q. 5 de heer L. J. Spier, vooral eerstgemoemde, bleven ook nadien nog zeer veel assistentie verleenen bij het administratieve werk voor het B.A. De werkzaamheden breidden zich echter steeds meer uit, zoodat op 1 October 1933 als tijdelijk ambtenaar werd benoemd W. Ben se, speciaal voor het administratieve werk. V ergaderingen. Het B.A. kwam in het verslagjaar 21 maal ter ver gadering bijeen. Behandeld werden sedert 1 Februari 1933 636 ver zoeken om steun en 53 verzoeken om voorschot. Om meer systeem te brengen in de verdeeling van schoeisel, kleeding en verdere huishoudelijke goederen, werden maatregelen genomen om te komen tot oprichting van een „Brokkenhuis". In de vergadering van 11 Novem ber 1933 werd de commissie hiervoor geïnstalleerd door den voorzitter Dr. H. Lier. Op den 22 November 1933 is door den secretaris van het B.A. een lezing gehouden voor genoodigden uit de besturen van de plaatselijke instellingen van weldadigheid, om te komen tot een nauwere samenwerking tusschen die instellingen. Deze vergadering is bezocht geworden door ongeveer 60 belangstellenden en werd gehouden in de conver satiezaal van de Groote Sociëteit. Bedeelden. Het aantal in geld ondersteunde personen in het verslagjaar bedroeg volgens nevenstaande onderscheiding

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 176