Bijlage P. VERSLAG van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Zutphen over het jaar 1933. De Leeszaal is er! zoo schreef Dr. No 1st Trenité in 1908 in zijn eerste jaarverslag van de Leeszaal en wij zeggen na 25 jaar op onze beurt „zij is er nog". Niettegenstaande vele moeilijkheden op allerlei gebied, heeft zij zich kunnen handhaven en in een algemeene behoefte weten te voorzien. Het belangrijkste feit in het afgeloopen jaar is dan ook zeker deze herdenking van het 25-jarig bestaan. Moest van een feestelijke viering afgezien worden, wegens de moeilijke finantieele omstandigheden, zoo oordeelde het Bestuur het toch wenschelijk het publiek aan het 25-jarig bestaan te herinneren om zoodoende de Leeszaal nog eens in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen. Ten dieneinde werd er op 11, 12 en 13 Nov. in de Sociëteit Oude Wand een tentoonstelling gehouden, welke door den Burgemeester Mr. J. Dijck meester geopend werd en waar de voorzitter Dr. J. H. F. Bloemers een inleidend woord sprak. Dank zij de goede zorgen van de bibliothecaresse mej. Felix en van haar assistenten mej. H. Holz- schue en mej. H. Dijk mag deze tentoonstelling, welke een keurcollectie boeken en plaatwerken uit de Leeszaal bevatte, als zeer geslaagd beschouwd worden. De geestige en van kunstzin getuigende statistieken van Remmet van Lutterveld over de groei van het aantal leden en de vermeerdering van het boeken- aantal hebben hier zeker het hunne toe bijgedragen. Voor het verslag zie Zutphensche Courant van 13 Nov. '33.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 170