Bijlage N. 12 Transport 76289 uren. Mestbereiding en aflevering 2574 Particulier werk2182 Ontsmettingsdienst 1515 Verlof, ziekte, ongeval enz. 5121 Totaal 88681 uren. Bovendien werden 302 uren in overwerk aan straat vegen, sproeien, binnenhalen van hooi, enz. besteed. Algemeen e dienst. Het woonwagenkamp met privaten wordt dagelijks zooveel mogelijk schoongemaakt en bovendien als al- gemeene gezondheidsmaatregel eenige malen per jaar met een slappe creolineoplossing besproeid. Het spreekt vanzelf dat het schoonmaken slechts zeer tijdelijk is. et stroo voor het paardenbed in den stal werd door particulieren verstrektdit stroo wordt in den vorm van stalmest door den eigenaar weer opgehaald. Deze regeling werd in overleg met de politie getroffen. Het schoonmaken van de stal geschiedt door een werkman van de reiniging. Het schoonmaken van het veemarktterrein en de straat geschiedt na afloop van de markt zoo mogelijk met ge bruikmaking van waterspoeling. Het schoonmaken van de Zaterdagavondmarkt gaf geen aanleiding tot klachten. Ofschoon op de begrooting 1933 gelden werden toegestaan voor het treffen van voorloopige werk zaamheden behoorende tot het verleggen van den stort- p aats van vuil naar den Zwartinkhorst, tot welke ver plaatsing de Raad heeft besloten, verdiende het over weging, het terrein aan den Emmerikschenweg waar gestort werd (zie verslag 1932 pag. 13) eerst af te werken Bijlage N. 13 teneinde aldaar een meer geregelden toestand te ver krijgen. In het gemeentebelang werd ook dit werk in 1933 tijdelijk stopgezet, teneinde een gedeelte oude vestinggracht achter de Marechausseekazerne aan den Warnsveldschenweg te dempen en op te hoogen, waarna met de aanstorting aan den Emmerikschenweg werd voortgegaan. Op dit terrein zal nog ruim een jaar ge stort kunnen worden. Toch brengt het belang van den reinigingsdienst mede, dat in 1934 een begin wordt gemaakt met het op korteren afstand van den bebouw den kom gelegen en door den Raad goedgekeurde plan tot ophooging van weiden op den Zwartinkhorst en het aanstorten van een weg daarheen. De hiervoor voor net jaar 1933 toegestane gelden tot een bedrag van f 5300.(zie begrootingspost 156-volgno. 6-a en een post 514-b) zijn naar het dienstjaar 1934 overgeschreven. Teneinde tegemoet te komen aan klachten over hinderlijken stank afkomstig van het opslagterrein van de gemeentereiniging aan den Buitensingel, werden de open beerverzamelputten afgedekt met gegalvaniseerd ijzeren golfplaten. Van de rattenbestrijding wordt vermeld dat ook in 1933 hiermede werd voortgegaan. Klachten over ratten- plaag werden niet meer vernomen wel werd bericht dat volgens verschillende waarnemingen, het aantal ratten merkbaar veel minder was geworden. Gewenscht blijft het dat met de bestrijding wordt doorgegaan. Op 11 Dec. 1933 besloot de Raad de voorwaarden waarop diensten door de reiniging worden verstrekt, en dateerende van Juli 1906 te herzien. In verband met de wijziging der tijdsomstandigheden werden de noodig gewenschte veranderingen aangebracht en opgenomen in gemeenteblad no. 16 van 1933.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 160