Bijlage M. 8 spanningsruimten, waarvan die op het Hoornwerk ge heel werd gewijzigd, en van het kabelnet met de huis- aansluitingen. Het laagspanningsnet werd regelmatig onderzocht op onderbreking, terwijl in de wintermaanden periodiek metingen werden verricht, teneinde de belasting van transformatoren en kabelnet te kunnen vaststellen. Up 17 Februari ontstond een storing in den hoog spanningskabel voor het zandbedrijf aan het Twenthe- kanaal door beschadiging bij graafwerk. Alleen het betrokken bedrijf was hierdoor verstoken van stroom gedurende enkele uren. Op 28 Maart ontstond kortsluiting in een huisaan- sluitkast in de Groensteeg, door intreding van water, terwijl op 11 October een laagspanningszekering door- smolt van den transformator in de Hoven door over- belasting. Op 20 December bleek de stroomlevering gestoord aan het Pompstation van de waterleiding. Bij onderzoek bleek de hoogspanningskabel defect. Aangezien dit de erde keer was dat juist bij strenge vorst deze kabel defect geraakte, mag geredelijk worden aangenomen dat deze niet meer betrouwbaar is. Evenwel kon het Pompstation direct worden overgeschakeld op de reserve kabel. De foutplaats was moeilijk te bepalen, evenals vorige malen zelfs bleef de defecte kabel gedurende eenige uren onder 10.000 Volt spanning staan en viel daarna weder uit. Tenslotte kon de foutplaats worden doorgebrand, waarna een stuk van 56 M. werd vernieuwd. Onderbreking in de stroomlevering van de P.G.E.M. kwam voor op 23 Maart om ongeveer 19 uur. Om 19.45 uur werd overgeschakeld op de IJsselcentrale tot 20.20 uur. Om 20.35 uur werd de stroomlevering door de P.G.E.M. weder hervat. Bijlage M. 9 De hoogste belasting voor de verrekening werd ge registreerd op 22 December en bedroeg ruim 1272 K.W., tegen 1162 over het voorgaande jaar. De bedrijfsduur van de hoogste belasting, berekend naar het aantal ingekochte K.W.U. bedroeg 2590 uren tegen 2667 over het vorige jaar. In verband met gewijzigde omstandigheden zal ge leidelijk overgegaan moeten worden tot ombouw van schakelinrichtingen en vervanging van zuilen tot hoog spanningsruimten. Het eerst komt daarvoor in aan merking de schakelinrichting in het onderstation van de P.G.E.M., waarvoor plannen in bewerking zijn. De beveiliging van het hoogspanningskabelnet in de zuilen, door middel van hoogspanningszekeringen, moet ver ouderd worden geacht. Voorstellen in dien zin zullen t.z.t. worden gedaan. Eenige hierbij gaande staten geven nog een overzicht van de verwerkte hoeveelheid kabel, de totale lengte van hoog- en laagspanningsnetten en het telefoonnet, het aantal en vermogen van bij de verbruikers opgestelde motoren, gesplitst naar de bedrijven, het aantal in het net geplaatste transformatoren, de bij verbruikers ge plaatste meters, het totaal aantal aangesloten verbruikers en de stroomverkoop. Voor het financiëel resultaat moge verwezen worden naar de balans en verlies- en winstrekening. De Hoofdopzichter, Hoofd v. h. G.E.B. L. VAN DEN BEUKEL.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 144