20 Eenige perceelen bouwland, waarvan de pacht wegens wanbetaling moest worden opgezegd, benevens een gedeelte van het in werkverschaffing opgehoogde in dustrieterrein op den Marsch, werden met haver beteeld. De haver van deze perceelen, die alle een goede opbrengst gaven, werd publiek verkocht tegen f 302.50. De gemeentelijke reinigingsdienst nam in 1933 circa 2.75 H.A. hooigras op de Varkensweide over voor den prijs van f 261.25. Het vee kon dit jaar weer op tijd in de weide worden gedaan. Als koewaarden werden het Helbergen en de Batterij uitgegeven. In verband met de noch slechtere uitkomsten in het veehoudersbedrijf dan in 1932 werd de inscharingsprijs voor de koewaarden vastgesteld op f 45 per schaar. In totaal werden 47 stuks ingeschaard. De in 1932 tot weiland ontgonnen Groote Schuphoeve te Voorst, groot 4.62,25 H.A., werd met 16 stuks jong vee beschaard. Als inscharingsprijzen werden vastge steld, voor een rund zonder tanden f 20 per schaar, voor een rund met twee tanden f 27.50 per schaar. Het vee bleef in uitstekende conditie en vond gedurende het geheele weideseizoen volop gras, zoodat geen na- weide beschikbaar behoefde te worden gesteld. De reinigingsdienst gebruikte de Groote- en Kleine Weezenrooi, groot ongeveer 5.80 H.A., als paardenweide. Het onderhoud van de drinkkolken gaf, in verband met den vrij lagen rivierstand, tamelijk veel werk. De electrische bemalingsinstallatie op de Uiterwaarden deed in 1933 weer uitstekende diensten. Over het ge heele jaar werd 6153 K.W. aan stroom verbruikt. Gemalen werd in totaal 571 uren. Tijdens den hoogen zomerstand van eind Juni, begin Juli was het mogelijk, 21 dank zij de installatie, de Uiterwaarden droog te houden. De slooten en greppels werden goed onderhouden. De uitgegraven greppelgrond werd ter plaatse geslecht. In de verpachte weilanden werden de slooten en greppels van gemeentewege flink opgegraven. Het rikwerk langs de Varkensweide, het Helbergen, de Armenweezenweide, Elshorsten, Beugelwaard, Moes- mate en Weezenrooi werd goed onderhouden. Nieuwe afrasteringen met betonpalen werden geplaatst langs de Tichelkuilen van den Vierakkerweg en den Emmerikschen weg. Deze betonpalen werden door het vaste personeel op regenachtige dagen in de loods op den Houtwal gemaakt. In November werden weer gegadigden opgeroepen voor de volktuintjes. De huurprijs werd vastgesteld op f 2 per are of f 4 per tuintje. Het aantal aan vragen bleek zoo groot te zijn, dat de volkstuinen aanmerkelijk moesten worden uitgebreid. Uitgegeven werden op den Gasthuiskamp bezuiden den Deventerweg 52, op den Gasthuiskamp benoorden den Deventerweg 20, op den Leeuwerik 20, in de Koppelen 63, op den Gasthuiskamp aan den Buiten singel en bij den watertoren 6, op den Laarmansheuvel 41, op de Tichelkuilen 30, op het Helbergen 138 en op den Marsch 117 tuintjes. Op 21 en 22 December werden belangrijke weiland verpachtingen gehouden. Aan de Veluwsche- en de Graafschapsche zijde werden in totaal 200 H.A. weiland verpacht. De verpachting, welke geschiedde voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren, bracht f 18.417.30 per jaar op, of gemiddeld ruim f 90.per H.A. Naar de ligging van de hooilanden en den kalk- toestand van den grond, werden deze bemest met 500

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 12