18 den prijs van 1147.50 (hiervan was op 31 December 1933 nog geen akte gepasseerd); G. J. Meijer, een stuk grond aan de Hemonystraat, groot 53 M2. voor den prijs van f 300 de N.V. Unilever te Rotterdam, een terrein met fabrieksgebouw aan den Marschweg, groot 8948 M2. voor den prijs van f 34000 (hiervan was op 31 De cember 1933 nog geen akte gepasseerd) in publieke veiling een perceel in de Polsbroek, groot 38 M2. voor den prijs van f 1210 Verhuurd werden o.a. de volgende perceelen, aan A. Senten, de garage der voormalige Waliënkazerne voor den prijs van f 2300 per jaar G. ten Broek, het perceel Laarstraat 129 voorden prijs van f 570 per jaar den aan te stellen schoonmaker der lokaliteiten van de arbeidsbeurs en het burgerlijk armbestuur, de boven woning van het perceel Kerkhof 5 voor den prijs van f 4 per week met vrij brandstoffenverbruik. Landerijen. De algemeene toestand in den land- en tuinbouw en de veehouderij ging er, vergeleken bij het vorige jaar, niet op vooruit. Ook in 1933 leden vrijwel alle takken van landbouw en veeteelt onverminderd onder de crisis. De Regeering zag zich dan ook genoodzaakt krachtig in te grijpen door verschillende steunmaatregelen te nemen. Behalve de steun aan de tarwebouwers werden ook bijdragen verleend voor de roggeteelt en den ver bouw van consumptieaardappelen, Aan veehouders werd f 5 per koe uitgekeerd. Tevens werd begonnen met het inkrimpen van den rundveestapel door van Re- 19 geeringswege koeien aan te koopen. Deze koeien worden geslacht, vervolgens duurzaam verpakt in blik en ten slotte tegen zeer lagen prijs beschikbaar gesteld ten behoeve van de werkloozen en ondersteunden. Tot midden Januari was het weer zacht, daarna viel de vorst in die geruimen tijd aanhield. De maanden Maart, April en Mei kenmerkten zich door droog zonnig weer en veel nachtvorsten. Eerst begin Juni werd het warmer. Al spoedig volgde een regenperiode die tot en met het begin van de maand Juli voort duurde. Vooral in den hooitijd viel er veel regen, zoodat een groot deel van den hooioogst slecht binnen gehaald werd en de buitendijks gelegen lage hooigras- perceelen veel schade ondervonden. De granen werden over 't algemeen goed gewonnen, terwijl de oogst van aardappelen en bieten vlot verliep, dank zij het gunstige weer in den nazomer, dat overigens te droog was voor een welige grasgroei in de naweiden. Het weer bleef gedurende het grootste deel van het najaar vrij zacht, zoodat de boomen zelfs tot begin November een deel van hun bladerentooi hielden. Begin December viel echter een strenge vorst in die bijna de geheele maand voortduurde. De IJsselstand was, met uitzondering van de tweede helft van de maand Juni en begin Juli, bijna gedurende het geheele jaar laag. De opbrengst van het grasgewas was ongeveer gelijk aan 'die over 1932. Het hooigras aan de Veluwsche zijde bracht f 10.147 op tegen f 10.620 in 1932, dat aan de Graafschapsche zijde f 5245 tegen f 6698 in 1932. De totale opbrengst van gras langs wegen, kribben, hooigras, naweiden, haver, strooisel en riet bedroeg t 18416.77 tegen f 18478.75 in het vorig jaar.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 11