U3 Bijlage L. 12 III. Ovens. De inbouw van oven II werd dit jaar vernieuwd. Deze oven telde 2403 vuurdagen. Oven I zal volgend jaar vernieuwd moeten worden. Op 31 December van dit jaar had oven I 2588 vuurdagen, oven II geen vuurdagen, oven III 1392 vuurdagen en oven IV 210 vuurdagen. De ovens voldoen uitstekend. De vergassingstijd werd naar behoefte gesteld tusschen 12 en 18 uur. In Juni werd een inrichting ingebouwd om de stoom te drogen, waarna steeds geregeld stoom werd toege voegd. De temperatuur van de gedroogde stoom bedroeg ongeveer 200° C. De Cozeovens, die sinds 1927 buiten gebruik zijn, zijn niet meer geschikt om zonder nieuwe inbouw voor gasproductie te dienen, zoodat op 31 December voor de gasproductie beschikbaar waren 4 ovens met 8 kamers. De kolenelevator wordt zeer slecht, en zal, wanneer de plannen voor regionale gasvoorziening niet doorgaan in 1934 vernieuwd moeten worden. De loopkatten gaven dit jaar geen aanleiding tot klachten. De soepele kabels aan de groote kat bleven zoo goed voldoen, dat ook aan de kleine kat dergelijke kabels inplaats van de sleepleidingen werden aangebracht. IV. Condensatie en zuivering. Voor zooverre aanwezig werden de toestellen, die dubbel aanwezig zijn, afwisselend gebruikt. Aangezien het vraagstuk over regionale gasvoorziening in het afgeloopen jaar nog niet werd opgelost, werd de con densor nog niet vernieuwd. Bijlage L. 13 De gummidichting der zuiverkisten blijft goed voldoen. V. Kolenlosinrichting. Deze werd behoorlijk onderhouden en werkte goed. Alle kolen werden per schip aangevoerd. VI. Stoomketels. Deze verkeeren in goeden staat. De firma Doorgeest bleef met het schoonmaken belast. De afgassenketel was een zeer groot gedeelte van het jaar buiten gebruik, omreden de hoeveelheid af- gassen van 3 ovens te gering waren om er voordeel van te hebben. De ketel waterreiniger blijft goed voldoen. VII. Eiectrische inrichting. Verschillende gebreken werden opgespoord en ver holpen. Ze verkeert in goeden staat, de platen in de accumulatorenbatterij werden dit jaar vernieuwd. VIII. Sulfaatfabrick. Aangezien de te bedingen prijzen niet loonend waren werd ook dit jaar geen sulfaat gemaakt. IX. Waterleiding. De zandlaag in het filter werd geregeld op dikte gehouden. Slib komt in de leidingen niet meer voor. X. Buisleiding. Nieuwe leidingen werden gelegd Op den Gasthuiskamp 25 M. 4"

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 113