Bijlage K. 4 Heer E. Werner te Vught was zoo goed uit den boedel van wijlen den Heer H. M. Werner eenige aquarellen, vermoedelijk door Spies, af te staan, be nevens eenige portretten, een haardplaat en een kanons kogel, de laatsten afkomstig uit Zutphen. De Heer W. J. Schillemans verrijkte het museum met een gezicht op Zutphen door J. J. Ketweg. Het eenig overgebleven lid der Vereeniging van Oud-Militairen te Zutphen, de Heer A. Huisman gaf het vaandel ten geschenke. Het museum zond eenige kaarten en foto's in op de tentoonstelling ter gelegenheid van het 700-jarig be staan van de stad Lochem. Alles is in goede orde terug ontvangen. Van het museum werden 6 interieur-foto's genomen voor prentbriefkaarten, vervaardigd door de N.V. Jos Pe te Arnhem,, welke zeer goed geslaagd zijn; met een geringe winst worden zij per 6 stuks voor 25 cent in het museum verkocht. Er werden 12 tentoonstellingen gehouden, waaronder 4 door de Vereeniging Pictura. De Amateur-fotografen club, die door kunstfotografie stads- en landgezichten van Zutphen en de Graafschap weet af te beelden, is altijd een welkome gast voor de tentoonstellingszaal. In Juli en Augustus hadden twee belangrijke tentoon stellingen plaats. De Firma D. Katz te Dieren stelde een uitgezochte collectie van schilderijen uit de 17e eeuw tentoon, waardoor ook veel vreemdelingen, waar onder verscheiden kunstkenners, naar Zutphen kwamen. Op voorstel van Mejuffrouw Van Alphen werd besloten een tentoonstelling te houden van gegevens omtrent de Gestichten en Stichtingen der stad, met medewerking van genoemde Gestichten en het Ge- Bijlage K. 5 meente- en Kerkarchief. Behalve voorwerpen konden ook vele afbeeldingen tentoongesteld worden en een kaart door Mejuffrouw Van Alphen voor dit doel bewerkt toonde de plaats van de verschillende gebouwen aan. Topografische en historische bizonderheden werden vastgelegd in een beschrijving door de Secretaresse, tevens verscheen er een catalogus van haar hand. Het museum ontving welwillende medewerking van de Heeren Regenten van de St. Anthonie Broederschappen, het Bakkersweeshuis, het Bornhof, het Burgerweeshuis, de Ned. Herv. Diakonie, het Oude en Nieuwe Gast huis en het Ruytershofje. Mejuffrouw Van Alphen en Mejuffrouw Smelt waren zoo goed de conser vatrice bij te staan voor het in orde maken der ten toonstelling. De kas sluit met een voordeelig saldo van f 656.69. waarvan een groot gedeelte voor de afbetaling van den catalogus moet gebruikt worden. De uitgaven waren f 1906.44, de inkomsten f 2563.13; de uitgaven van het vorige jaar bedroegen f 2153.80, de inkomsten f 2644.68. De gemeente-subsidie was f 1775. Herbenoemd werden door den Raad de Heer D. H. Jordaan; door de vereeniging Zutphen Vooruit de Heer Ir. D. J. Bosman; door de vereeniging De Graafschap de Heer G. Lang el er. De concierge J. Homan vervulde zijn taak met ijver, evenals de hulpconcierge A. Been. De Commissie van Beheer, J. DIJCKMEESTER. Voorzitter. C. ENGELEN, Secretaresse.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 101