Bijlage K. VERSLAG over den toestand van het MUSEUM in het Wijnhuis te Zutphen, over het jaar 1933. Het museum werd dit jaar bezocht door 4022 per sonen, waaronder 2592 betalende en 1463 niet betalende bezoekers. In 1932 was het totale aantal 3302 personen, waaronder 1792 betalende en 1510 niet betalende be zoekers. Schoolklassen, waaronder 11 van buiten de stad bezichtigden met hun onderwijzer het museum en de tijdelijke tentoonstellingen werden geregeld bezocht door leerlingen van het Gymnasium, het Chr. Lyceum, de Ambachtsschool en de Vakschool. 22 Vereenigingen met 441 leden werden geboekt, waaronder als buiten- landsche de Reisvereeniging uit Coesfeld en een af- deeling van den Engelschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Voor aanwinsten is het jaar niet bizonder gunstig geweest, aangekocht werden voornamelijk topografica. Een vijzel, die te koop werd aangeboden, bleek van minder goede kwaliteit en te hoog in prijs, zoodat dit voorwerp niet gekocht is. In December kwamen eenige geschenken, die de vermelding waard zijn. Het Rijks archief in Gelderland gaf 12 zegelstempels uit den Franschen tijd, betrekking hebbende op Zutphen, in bruikleen. Gaarne zegt de Museum-Commissie Jhr. Mr. A. H. Martens van Sevenhoven, Rijks-archi varis, hierbij dank voor zijn bemoeiingen. Een bronzen luidklok van het Huis Dorth werd bij legaat vermaakt aan de Gemeente voor het Museum door Mevrouw A. Manger Cats—Evekink te Driebergen. De

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 100