Bijlage B. 6 HOOFDSTUK III. Toestand van water, bodem en lucht en hetgeen tot verbetering daarvan is verricht. a. Waterloopen, slooten, enz. Hierover valt niets te vermelden. b. Verzameling en afvoer van vuil (mestvaalten, goten enz.) Eenige bewoners van de Roodetorenstraat en het Ravenstraatje, klaagden over de aanwezigheid van ratten in hunne woningen. Zij meenden de oorzaak daarvan te moeten zoeken in eene, in de nabijheid gelegen vroegere slachtplaats, die nu van tijd tot tijd nog als slagerswerkplaats wordt gebruikt en waar achter zich een stalling voor vee met overdekte mestplaats bevindt. Uit een, door den directeur van het gemeente slachthuis ingesteld onderzoek bleek, dat de reinheid en zindelijkheid steeds voldoende waren en er voor ratten geen voedsel was te vinden. De Commissie, die meermalen een onderzoek instelde, kon de aanwezigheid van ratten niet vaststellen. Door het geregeld opruimen der mest en van den afval, bleken de ratten verdwenen, en werd de klacht tot nu toe niet herhaald. Een bewoner der Spiegelstraat klaagde over stank van een rioolput vóór zijne woning gelegen. Uit een door den dienst van gemeentewerken ingesteld onderzoek bleek, dat deze put door de omwonenden als vuilnisbak werd gebruikt, daardoor telkens vol was en stank ver spreidde. Aan de gemeente-reiniging werd verzocht bizondere aandacht aan deze straatput te schenken. Bijlage B. 7 HOOFDSTUK IV. V olkshuisvesting. Burgemeester en Wethouders vroegen het advies der Commissie over de plannen voor den bouw van 46 woningen aan den Marschweg, door de bouwvereeniging de Goede Woning. In haar antwoord deelde zij aan Burgemeester en Wethouders mede, dat door haar met belangstelling van deze plannen was kennis genomen en zij dezen bouw, waardoor het aantal goede arbeiders woningen weder belangrijk wordt vermeerderd, zeer toejuicht. Het bestuur der Bouwvereeniging de „Goede Woning'' zond de Commissie een schrijven, begeleidende eene kaart van den bestaanden toestand van het Polsbroek kwartier en eene kaart van den toestand zooals die in de naaste toekomst wordt gedacht. Daarbij werd het verzoek gedaan deze ontwerpen in eene vergadering van de Commissie te bespreken. Na inzage van deze plannen was zij van meening, dat door haar pas advies kon worden gegeven, als dit door het gemeentebestuur aan haar zou worden gevraagd. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten niet vallende onder de woningwet, voer en vaartuigen. Aan het IJsselbad werd voor de kleedkamertjes op den wal een tegeltrottoir aangelegd. Het bleek noodig te zijn, de openingen boven de deuren der nieuwe

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 61