100 Aan salarissen voor het personeel werd uitbetaald f 1753.33, terwijl aan schoolgeld werd ontvangen f 1094. De kosten van het instandhouden der beide lokalen, die ook door andere inrichtingen van onderwijs ge bruikt worden, van onderhoud, verlichting en verwarming en van het aanschaffen en onderhouden der toestellen enz. bedroegen f 3674.07. Zwemschool. Deze inrichting is verbonden aan het badhuis op den IJssel. De ontvangsten der zweminrichting op den IJssel bedroegen voor zwemlessen f 4. Huisvlijtschool, Ten behoeve dezer school werd een gemeentelijk subsidie verstrekt van f 300. De school werd bezocht door 31 betalende en 30 niet betalende leerlingen. Naai- en breischool. Het getal leerlingen, die elk 10 cent per week be taalden, bedroeg in den winter gemiddeld 75, in den zomer gemiddeld 40; des zomers loopt dit getal terug. Ten behoeve dezer school werd een gemeentelijk subsidie verstrekt van f 500. Leerplicht. Hiervoor verwijzen wij naar het hierachter gevoegd verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim (bijlage H.) 101 Leeszaal en bibliotheek. Het verslag van de openbare leeszaal en bibliotheek is als bijlage P. hierachter opgenomen. Archief. Voor het oud archief wordt verwezen naar het verslag van den archivaris onder bijlage T aan dit verslag toegevoegd. Omtrent het loopende archief zij het volgende vermeld: In 1932 werden 1498 dossiers ter raadpleging aan de afdeelingen enz. afgegeven het aantal ingekomen (geboekte) brieven bedroeg 5735, (in 1931 5217), terwijl 3393 (in 1931 2968) uitgaande brieven geboekt werden. De vermeerdering van het aantal brieven werd voor namelijk veroorzaakt door de buitengewone toeneming van de correspondentie in zake de werkloosheidsvoor ziening, de werkverschaffing en in 1932 in werking getreden wijzigingen der Drankwet. Museum. Wij verwijzen hiervoor naar het hierachter onder bijlage K opgenomen verslag over den toestand van het Museum in het Wijnhuis. Wijnhuisfonds. Voor het jaarverslag van het Wijnhuisfonds wordt verwezen naar de hierachter afgedrukte bijlage V. Vereeniging tot beheer van een muziekcorps. Het verslag dezer vereeniging is onder letter Q onder de bijlagen opgenomen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 52