76 Een strookje grond gelegen in het villapark te Warns- veld werd geruild tegen een aangrenzende strook van dezelfde grootte. De gebouwen van het gesticht, de verhuurde huizen en de boerenbehuizingen met bijgebouwen, waaraan de noodige reparaties en onderhoudswerken werden ver richt, verkeeren in een goeden staat. In het gesticht werd, ten behoeve van de afdeeling voor behoeftige en meerdere zorg en hulp noodig hebbende provenieren, een liftinstallatie aangebracht. De boerenbehuizing op het erf „Kapellenslag" onder Steenderen brande in het begin van Juni door onbe kende oorzaak af. Een moderne behuizing werd aldaar weer opgebouwd en tevens een nieuwe gierkelder en mestvaalt gemaakt. Op de boerenplaats „de Roodheuvel" in den Toldijk werd een nieuwe wagenloods met dorschruimte gebouwd en de stalling gemoderniseerd. In 1932 werden verpacht of verhuurd a. het jachtrecht van bijna alle gronden der stichting b. een tiental boerenplaatsen, n.l. „Groot Besselink", „Klein Besselinken „De Vroet" onder Almen, „Rhien- derhof en Warninkhorst" onder Brummen, „Kleine Emmer „Hoog Wesselink" en „Tichelwerk" onder Steenderen, „Het Scheepken" onder Warnsveld en „Het Eggink" onder Gorssel c. een viertal weilanden n.l. „Het Bornhovergoor" onder Steenderen, twee weidjes op het Eiland onder Warnsveld en de weide „Het Tichelwerk" onder Steenderen d. de panden Bornhovestraat 33, Bernhardsteeg 6, 6a en 6b en Zaadmarkt 97 te Zutphen. In verband met de voortschrijdende daling van de 77 prijzen der landbouwvoortbrengselen werd in het afge- loopen jaar op de gezamenlijke pachten een reductie van ongeveer f 30.000 verleend. Niettegenstaande deze belangrijke vermindering van inkomsten zal de rekening van den gewonen dienst over het algeloopen jaar ver moedelijk toch nog sluitend zijn te maken. De ontginning van een perceeltje woeste grond nabij de boerenplaats „Het Nuisvelde" te Harfsen werd in 1932 voltooid. De betreffende grond is bij genoemde boerenplaats gevoegd, waardoor een mooier geheel is verkregen. Evenals vorige jaren werden aan bosschen, wegen, waterleidingen enz. de noodige onderhoudswerken ver richt. Burgerlijk Armbestuur. In den loop van dit jaar ontstonden er twee vacatures. In de plaats van den heer ds. P. M. de Jong, die zich om gezondheidsredenen genoodzaakt zag als lid te bedanken, werd benoemd de heer dr. H. Lier, die deze benoeming aannam. De heer A. H. W, Koch, die aan de beurt van aftreden was, wenschte niet meer voor een herbenoeming in aanmerking te komen. In deze vacature was aan het einde van dit jaar nog niet voorzien. In dit jaar werden 13 vergaderingen gehouden. De ontvangsten waren bijdrage van de gemeente, daaronder begrepen die voor uitkeeringen aan werk- loozen f 216500, de opbrengst van verkochte steenen en hout f 56.10, terugontvangen voorschotten f 1164.50 en overige terugbetalingen f 1462.74, makende met het voordeelig saldo der rekening over het jaar 1931 ten

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 40