54 achter de magazijnen van de firma Reesink langs de Noorderhaven. Dit werk is in eigen beheer uitgevoerd. Ten behoeve van het opgehoogde gedeelte Varkens weide is een gedeelte rioleering na gehouden openbare aanbesteding opgedragen aan L. Verbeek te Warns- veld voor den prijs van f 2660. De te gebruiken be- tonrioolbuizen, betonringen met deksels en putranden zijn den aannemer door de gemeente verstrekt. Een tweede gedeelte rioleering is na gehouden open bare aanbesteding opgedragen aan A. Nagel te Arnhem voor den prijs van f 2093. De te gebruiken straatsyphons en putranden zijn den aannemer door de gemeente verstrekt. De bestrating van een gedeelte van het opgehoogde terrein is in eigen beheer uitgevoerd. Ten behoeve van nieuw te maken huisaansluitingen werden enkele rioleeringen verlengd en in verband met herstelling van straten werden eenige nieuwe straat- kolken geplaatst en bestaande kolken vernieuwd. De bestaande rioleeringen werden overigens waar noodig geruimd en hersteld. De benoodigde straatsyphons zijn gedeeltelijk in eigen beheer gemaakt en overigens van de firma Van Waning betrokken. De benoodigde put- en syphonsafdekkingen werden door de ijzergieterij „de Globe'' te Tegelen geleverd. Wegen en voetpaden. Voor onderhoud van de verharde wegen in onderhoud bij gemeentewerken werden in het verslagjaar de vol gende materialen aangekocht 50 M3. basalt a f 5.25 55 36 M3. grint a f 3.75 57 M3. fijne grint a f 4; 182 M3. sintels a f 0.50 7 M3. grintzand a f 2; 54.4 ton termac-materiaal no. 1 a f 12.50 51 no. 2 a f 9.50 35.5 no. 3 a f 9.30 14000 K.G. wegenteer a f 4.34 per 100 K.G. Het rijdek van een gedeelte van de Baankstraat is van een termac-deklaag voorzien en daarna geteerd. Alle daarvoor in aanmerking komende wegen werden geteerd tot een gezamenlijke oppervlakte van bijna 34000 M2. In de lijst van puin- en sintelwegen in onderhoud bij den dienst der landerijen kwam geen verandering. De wegen werden goed onderhouden met geklopte puin van de werkverschaffing en daarnaast met sintels van de gasfabriek. Verwerkt werden ongeveer 50 M3. harde klinkerpuin en 271 M3. sintels van de gasfabriek. Onderhoud beplantingen en doornenhagen. De iepenbeplanting langs den Helbergerweg vertoonde nog steeds verschijnselen van de iepenziekte. Een 25-tal doodzieke boomen moest worden opgeruimd en werden door populieren vervangen. De populieren in de Kijfsdijken, Oortjes, Moesmate, Tichelkuilen en op den Marsch werden gesnoeid en van de andere boomen werd het waterlot verwijderd. Door den slappen winter en den lagen rivierstand, kon veel grondwerk worden verricht en werden slechts weinig doornenhagen uitgehakt en ingebonden, n.l. alleen langs den Buitensingel, Bollenhoek en Emmerikscheweg, terwijl

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 29