48 De hoogste stand werd waargenomen op 15 Januari 1932 en bedroeg 6.85 M. N.A.P. De laagste stand werd waargenomen op 6 en 7 Maart 1932 en bedroeg 2.76 M. N.A.P. De Binnengracht moest 4 maal worden afgesloten, waarbij de pompinrichting staande in den tuin van het gymnasium tot bemaling van de Binnengracht op 20 dagen dienst moest doen, met 105L/2 maaluren. Door J. Jansen is met den beugel uit het haven kanaal 2842 M3. zand en slib gebaggerd. De grachten in en om de stad werden naar behooren schoongehouden. De werken tot verbetering der Noorderhaven werden dit jaar geheel voltooid. Kaden en Loskraan. Langs den afweg naar de lage kade bij de Visch- poorthaven is een nieuwe grondkeering en ijzeren hekwerk gemaakt. Overigens werden de kaden met de daarvoor toe gestane gelden zoo goed mogelijk onderhouden. De loskraan aan de IJsselkade is buiten gebruik. Onderhoud der kribben. Het onderhoud der kribwerken onder beheer van den dienst van gemeentewerken, bepaalde zich tot het doen van kleine herstellingen. De krib- en beslagwerken in onderhoud bij den dienst der landerijen werden over het afgeloopen jaar goed nagezien. Aan den zuidelijken oever van de Berkel werd over een afstand van 80 M. nieuw krib- en be- slagwerk aangebracht en het geheel met afbraakpuin 49 afgedekt. Langs den oostelijken oever van den IJssel op den Marsch (achterste gedeelte van het Kerkhofje) werd geheel nieuw kribwerk aangebracht en met puin afgedekt over een lengte van 125 M. Beslagwerken werden gemaakt langs de Lage Waard op de Uiter waarden over een afstand van 105 M. Het kribhout werd deels verkregen van het langs de landerijen groeiende wilgenhout en deels aangekocht. De kribpalen werden in de loods bij slecht weer door het personeel gemaakt. Het puin werd deels van afbraken uit de stad en deels van een door landerijen afgebroken krot woning, staande op het Weezenhof in de Hoven, verkregen. Bruggen en Duikers. De bij de gemeente in onderhoud zijnde bruggen en duikers zijn de volgende 1. de IJsselbrug 2. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade 3. de Marschpoortbrug 4. de Dieserbrug 5. de Berkelbogen 6. de brug over de Berkel bij de Barlheze 7. de brug over de binnengracht bij de Spittaalstraat 8. de brug over de binnengracht tusschen den Boompjes- wal en de Polsbroek 9. de duiker in de binnengracht achter het gymnas tieklokaal aan de Polsbroek 10. de brug over de binnengracht bij de Laarstraat 11. de duiker in de binnengracht bij de Halvemaanstraat 12. de brug over de hoofdgracht bij de Spittaalstraat 13. de brug over de hoofdgracht bij de Laarstraat;

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 26