Bijlage X. 28 geteekend; in het le geval door den verdachte, in het 2e door het Openbaar Ministerie. Bij het verschijnen van dit verslag waren de appèlzaken nog niet behandeld. De crisismaatregelen voor de zuivel hebben tengevolge gehad, dat de smokkelhandel in margarine in dit gebied groote afmetingen heeft aangenomen. Door dezen dienst werd volledige medewerking verleend om dezen handel zooveel mogelijk tegen te gaan. De genomen maat regelen hebben begin 1933 succes gehad, dank zij de hooge boetes, waartoe de overtreders zijn veroordeeld. Een firma, die een vetmengsel ter vervanging van margarine in den handel bracht, werd gewaarschuwd, dat zij hierdoor in overtreding was van de bepalingen van de Boterwet. De in den handel gebrachte partijen werden door haar daarop oogenblikkelijk teruggenomen. Ter plaatse werden door de keurmeesters afgekeurd 5 partijen, bestaande uit 10.2 Kg. Suikers, stropen en honing. Van de onderzochte monsters vanillesuiker bevatten 7 °/0 te weinig vanilline, terwijl van de monsters van de andere waren, welke onder deze rubriek vallen, slechts op 1 monster honing aanmerking behoefde te worden gemaakt. 5 partijen, bestaande uit 9.7 Kg. werden ter plaatse afgekeurd. Visch. In de wijze van toezicht op den verkoop van visch is geen verandering gebracht. Door de keurmeesters zijn ter plaatse afgekeurd 113 partijen wegende 965.5 Kg., terwijl naar aanleiding van het laboratoriumonder zoek een partijtje garnalen en een partijtje gerookte paling wegens bederf werden vernietigd. Bijlage X. 29 Vleeschwaren en vleeschextracten. 7 monsters leverworst, 3 monsters bakleverworst en 6 monsters boterhamworst bevatten meer dan de toe gestane hoeveelheden meel, terwijl in leverpastei, lever worst, bakleverworst en boterhamworst een enkele maal te veel boorzuur werd aangetroffen. De andere onderzochte vleeschwaren en vleesch extracten voldeden aan de gestelde eischen, 1 partij werd ter plaatse afgekeurd. Er werden wegens bovengenoemde overtredingen 20 schriftelijke waarschuwingen verzonden, terwijl 3 maal proces-verbaal werd opgemaakt. Water. Onderzocht werden 50 monsters water, die genomen waren uit pompen bij bakkers, melkverkoopers, con- sumptieijsbereiders, hotelhouders, enz. Ondeugdelijk water leverden 11 pompen. Door aansluiting aan de Gemeentelijke waterleidingbedrijven wordt het aantal onderzoekingen van water uit pompen steeds geringer. Bovendien werden onderzocht op verzoek van Ge meentebesturen 88, van stichtingen, enz. 103 en van particulieren 47 monsters water. Andere eet- en drinkwaren. Hiertoe behooren alle eet- en drinkwaren, die niet onder een der voorgaande groepen konden worden ondergebracht, zooals b.v. pindakaas, choco, mayonnaise, wild en gevogelte, enz. Een vijftal partijtjes, werd wegens bederf uit de con sumptie verwijderd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 263