Bijlage X. 24 legen 6 maal werd coli aangetoond. In het geheel werden 14 schriftelijke waarschuwingen verzonden. Karnemelk. Onderzocht werden 933 monsters karnemelk, waarvan 81 of 8.6 een lagere vetvrije droogrest hadden dan dan 7.3 °/0, naar aanleiding waarvan 2 maal proces verbaal werd opgemaakt en 79 schriftelijke waarschu wingen werden verzonden. Andere melkproducten. Wat de andere melkproducten betreft, kan voor de resultaten van het onderzoek naar het onderstaande staatje worden verwezen. Room en slagroom 105 Melkyoghurt 32 Karnemelkspap 99 4 Havermoutpap 7 Stal- en bedrijfsinspectie. Evenals andere jaren zijn door de keurmeesters in de wintermaanden verschillende stallen geïnspecteerd van veehouders, die consumptiemelk verkoopen. Het aantal inspecties is belangrijk minder dan verleden jaar, doordat de betrokken keurmeester tevens belast was met de uitvoering van het Eierenbesluit. Een overzicht van de resultaten van de stalinspecties geeft het hiernavolgend staatje. Bijlage X. 25 Éénmaal werd proces-verbaal opgemaakt wegens het gebruik van een melklokaal als woonvertrek, terwijl meerdere malen gewaarschuwd moest worden, het melk lokaal niet te gebruiken als bergplaats voor rijwielen en huishoudelijke artikelen. In het algemeen kan geconstateerd worden, dat de toestand in deze bedrijven goed en zeer goed te noemen is. In enkele gevallen moest aanmerking gemaakt worden en dan voor het meerendeel nog op de inrichting der melklokalen en het ontbreken van goede koelbakken. Het toezicht op de naleving van de bepalingen van het Melkbesluit, waarbij eischen worden gesteld aan de melkwinkels en melkbewaarplaatsen, heeft wederom veel tijd gevergd van de keurmeesters; vooral ook doordat het aantal aanvragen ter verkrijging van een vergunning tot het verkoopen van melk evenals het aantal adresveranderingen zeer sterk is toegenomen. Naar aanleiding van de navolgende overtredingen van het Melkbesluit werd proces-verbaal opgemaakt Art. 2 lid 2 g (melk met veel vuil) 4 maal 2 lid 2 a (melk met water)1 7 sub 2 a (karnemelk ondeugdelijk van samenstelling)2 13 lid 2 b (gepasteuriseerde melk met te hoog bacteriëngehalte) 1 Transporteeren 8 maal Aantal monsters Niet voldeden aan de ge stelde eischen Aantal geïnspec teerde stallen Toestand van stal en vee Toestand melk- be waarplaats Aantal waarschu wingen goed onvold, slecht goed onvold. 144 119 22 3 123 21 39

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 261