Bijlage X. 16 aan de grens zeer streng was, bleken er dus toch nog van deze aangetaste kersen in ons land te kunnen komen waarschijnlijk waren die partijen gesmokkeld. In totaal werden 82 Kg. van deze kersen op de ge bruikelijke wijze vernietigd. Jams en Vruchtensappen. Onderstaand staatje geeft een overzicht van de re sultaten, verkregen bij het onderzoek van jams en vruchtensappen. 8 S Van de 15 monsters jam en 85 monsters huishoudjam bleken resp. 2 en 10 monsters aanmerkelijke hoeveel heden conserveermiddelen te bevatten, terwijl 1 monster jam beschimmeld was. In enkele monsters jam en huis houdjam van eenzelfde fabrikaat werden groote hoeveel heden mierenzuur aangetroffende fabrikant ontving hierover een waarschuwing. 2 partijtjes bessensap bleken met water verdund te zijn. Een partij abrikozen op sap bevatte glassplinters, afkomstig van de fiesschen, waarin ze gesteriliseerd waren. Ter plaatse werden 2 partijen bestaande uit 7 Kg. afgekeurd. Bijlage X. 17 Kaas. De onderzochte monsters kaas voldeden alle aan de gestelde eischen. Een enkele maal moest er nog aan merking gemaakt worden op het ontbreken van de vereischte aanduiding van het vetgehalte op de kaas. 5 partijen, wegende 11.1 Kg. werden ter plaatse afgekeurd. Koek, Gebak en Suikerwerken. Onderzocht werden in totaal 47 monsters. 5 Kg. suikerwerk (tum-tum) werd afgekeurd wegens schimmel en vuil, een partijtje truffels was sterk rans, evenals 2 partijen koekjes. De waren, aangeduid als te zijn bereid met boter, bleken slechts in één geval niet met boter bereid te zijn, terwijl in 2 gevallen honingkoek vrijwel geen honing bleek te bevatten. Ter plaatse werden 83 partijen, wegende 350.3 Kg. afgekeurd. Koffie, Thee en Surrogaten. De 42 onderzochte monsters van de onder deze groep vallende waren, voldeden alle aan de gestelde eischen. De keurmeesters keurden ter plaatse af 5 partijen, wegende 6.4 Kg. Ondeugdelijk t— 03 <J van Aan de consumptie F samen toe onttrokken stelling stand Jams en geleien 17 2 1 1 potje Huishoudjam 85 10 6 potjes Vruchtensappen 70 2 6/1 en 3/2 fl. Vruchten op sap 2 2 33 potten

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 257