44 de klacht gegrond te zijn. Na aanschrijving is de be doelde schoorsteen buiten gebruik gesteld en is een nieuwe rookafvoer buiten langs den achtergevel gemaakt. Aan de gemeente werd voor het verrichten van diverse werkzaamheden, waaronder beerput- en riool aansluitingen in den openbaren weg, ten laste van derden gemaakt f 2553.89 terugbetaald, terwijl aan recht voor tijdelijk straatgebruik een bedrag van f 505.42 werd geïnd. HOOFDSTUK IX. WATERSTAAT. Waterleidingen, beken, sluizen en stuwen. Waterleidingen en Beken. Aan waterleidingen en beken, voor zoover zij bij den dienst gemeentewerken in onderhoud zijn, zijn geen bizondere werkzaamheden verricht. De Berkel binnen de stad werd zooveel mogelijk gespuid. De lijst van waterleidingen en beken in onderhoud bij den dienst der landerijen onderging een kleine verandering. De in 1931 gereed gekomen nieuwe beek door de Uiterwaarden werd bijgevoegd. De waterleidingen en beken werden tweemaal, enkele vaker gesneden, de grootere met de kettingzeis, de kleinere met de gewone zeis. Gezien de vrij lage waterstand, werden ze bovendien flink met de schop schoon gemaakt. De vervuiling van de Voorstondensche beek gaat 45 steeds voort. De plannen tot verbetering van deze beek werden ter goedkeuring aan Gedeputeerde Staten gezonden. Sluizen en Stuwen. De sluizen en stuwen zijn de volgende 1. de Hoendernestersluis in den Vliegendijk 2. de sluis in de Lage Waarden tot afwatering van de Oekensche beek 3. de sluis voor afwatering der Lage Waarden 4. de sluis op den Marsch in de Hel 5. de twee sluizen in de Binnengracht 6. de waterkeerende duiker in de kade langs de Beugelwaard bij de schietbaan op den Marsch 7. het sluisje in de Berkelwandeling tot spuiing van de Slingerboschgracht 8. de waterkeerende duiker tusschen de Berkel en 'de gracht langs den Coehoornsingel, achter den tuin in huur bij Prost, dienende tot spuiing der gracht om het Ziekenhuis 9. de waterkeerende duiker in de gracht achter de mestplaats en de acht duikers met afsluiting en stuwen, voor afwatering van de bleekerij aan den Warnsveldschenweg, van de gronden op het Galilé, van de gracht om de begraafplaats en van de weide „de kleine Koppelen'' 10. de 16 ijzeren afsluiters der riolen in den Jacob- Damsingel, den Coehoornsingel, den Deventerweg, de Spittaalstraat, de Polsbroek, de Groensteeg, het terrein Wensink (2 stuks), 2 stuks naar de spoor- sloot achter den Deventerweg, den Zaagmolenweg, den Emmerikschenweg, de Buitensingel, het Hage- poortplein en den Vliegendijk en van den zinker

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 24