42 7 drankwetaanvragen werden behandeld, waarop vergunning is verleend. In Februari werd geconstateerd dat de perceelen Lievenheersteeg sectie F, nos. 1995, 1996, 1997 en 1998 in die mate bouwvallig begonnen te worden dat zij gevaar opleverden voor de passage. Na den eigenaar van de perceelen hiermede in kennis gesteld te hebben, heeft hij de perceelen zoover verbeterd, dat de bouwvalligheid is opgeheven. In Februari meldde de Brandweer dat noodzakelijk een houten boezembalk van het perceel Laarstraat no. Ill ter voorkoming van brandgevaar vervangen moest worden door een ijzeren bintje of steenen gewelfje. Na den eigenaar van het perceel hierover aangeschreven te hebben is de schoorsteen brandvrij gemaakt. In Maart kwam een klacht binnen over vochtigheid van een perceel aan de Heeckerenlaan. Bij een ingesteld onderzoek bleek de woning inderdaad vochtig te zijn, doch alle omstandigheden wezen er op, dat deze voch tigheid ontstond door onvoldoende ventilatie. Den be woner van het perceel, tevens klager, is dit vermoeden medegedeeld, waarna van deze klacht niets meer is vernomen, In Maart is een bewoner van den Weg naar Laren aangeschreven om een mestvaalt aan den Gasthuiskamp op te ruimen. De mestvaalt die al eenige jaren aan voorgenoemde straat aanwezig was, kon door meerdere bebouwing aan die straat niet meer toegelaten worden. Zonder eenige tegenwerking is aan de aanschrijving voldaan. In April werd een klacht ingediend door een bewoner van een perceel in de Lievenheersteeg over lekkage van het dak van de door hem gehuurde woning. De 43 eigenaar van het perceel is hierover aangeschreven en heeft het dak in goeden staat gebracht. In April kwam naar aanleiding van een schoorsteen brand in een perceel in de Frankensteeg aan het licht dat een vloerbint zich in den schoorsteen bevond. Na aanschrijving is de balk verwijderd en door een raveeling vervangen. In Mei is na herhaalde aanschrijving de mestvaalt aan den weg naar Voorst, reeds vermeld in het verslag over 1931, verwijderd, althans in zooverre dat zij niet in strijd is met de bepalingen van de Bouw- en Po- litie-verordening. In Juni werd een klacht ingedien door een bewoner van een perceel in de Spittaalstraat over hinder, ver oorzaakt door een vuilwater-afvoer van een naastgelegen perceel. Bij een ingesteld onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. De eigenaar van het laatstgenoemde perceel is hierover aangeschreven en heeft den afvoer buiten gebruik gesteld door op een andere plaats het water te loozen op een ondergrondsch riool. In Juli kwamen klachten binnen over een brand gevaarlijke schoorsteen in een perceel in de Roode Torenstraat en over vervuiling van de open plaats bij dit perceel door verstopping van een put. Bij een ingesteld onderzoek bleek de klacht volkomen gegrond te zijn. De eigenaar van het perceel is hierover aangeschreven en heeft zoowel den schoorsteen als de rioleering verbeterd, waarmede aan de klacht werd tegemoet gekomen. In December vestigde de Brandweer de aandacht op een brandgevaarlijke schoorsteen in een zaadpakhuis aan de Halterstraat. Bij een ingesteld onderzoek bleek

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 23