40 Rioleeritig en reiniging. Voor den aanleg en de verbetering van rioleeringen verwijzen wij naar hetgeen daaromtrent hierna in hoofdstuk X is vermeld. Voor de gemeentereiniging meenen wij te mogen verwijzen naar het onder de bijlagen onder letter N opgenomen verslag. Besmettelijke veeziekten. In het afgeloopen jaar zijn 6 gevallen van mond en klauwzeer voorgekomen. De noodige ontsmettingen werden alle door personeel van den gemeentelijken ontsmettingsdienst verricht. De kosten hiervan en die van het plaatsen der vereischte waarschuwingsborden en kenteekenen werden aan het Rijk gedeclareerd. HOOFDSTUK VIII. VOLKSHUISVESTING. Voorzieningen in het belang der volkshuisvesting. Voor hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in deze gemeente gedurende het jaar 1932 is verricht, verwijzen wij naar het onder de bijlagen onder letter A opgenomen verslag. Bouw- en woningtoezicht. Gedurende het jaar 1932 werden 210 aanvragen behandeld voor het bouwen en verbouwen van per- 41 32 32 27 26 ceelen, het maken van rioolaansluitingen of het uit voeren van werken aan den openbaren weg, terwijl 206 vergunningen werden verleend, waaronder; Aanvragen Vergunningen 52 52 voor geheel nieuwbouw 86 voor het veranderen, uitbreiden of vernieuwen van gebouwen 5 5 voor aansluiting op het gemeen teriool voor afvoer van menage water voor aansluiting op het gemeen teriool met overstortleiding van beerputten voor het aanbrengen van zonne schermen, uithangborden, licht bakken en automaten 5 5 voor het bouwen van schuren e.d. Eén vergunning is geweigerd voor het maken van een droogprivaat. Eén vergunning is geweigerd voor het bouwen van een woning die in enkele opzichten niet aan de voor schriften van de Bouwverordening voldeed. Eén vergunning is geweigerd voor het wijzigen van een privaat met tonnenstelsel. Eén vergunning is geweigerd voor het plaatsen van een automaat. 25 bewoonbaarverklaringen werden afgegeven vol tooid zijn 124 woningen. Einde 1932 waren nog in aanbouw 93 woningen. Door verbouwingen zijn 2 woningen ontstaan en zijn er 31 vervallen. Er werden 24 hinderwetaanvragen behandeld en 24 vergunningen verleend.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 22