Bijlage U, 22 20 April 1932. Gedurende dezen tijd waren er gemid deld 49 man tewerkgesteld. Dit werk werd voortgezet in het ophoogen van een terrein aan de Borrostraat, hetwelk eveneens door de tramwegmaatschappij werd uitgevoerd en waarbij van 30 Mei tot 18 September 1932 gemiddeld 40 werklieden werkzaam waren. Bij dit werk werd voor het eerst de 40-urige werkweek toegepast, om op deze wijze den duur van het werk te verlengen. Tusschen genoemde beide werken in werd nog een stuk land opgehoogd aan den Emmerikscheweg, waarbij ongeveer 30 arbeiders gedurende een drietal weken werk vonden. Door den Dienst van Gem. Landeren werd in No vember 1931 aangevangen met ontginningswerken van een bosch, De Groote Schiphoeve, waarbij ruim 35 arbeiders konden worden tewerkgesteld, tot ongeveer 1 Mei 1932. Verder werd door dezen dienst een groote kolk opgehoogd, n.l. de Lindelooze Kolk, waarbij 15 grondwerkers een maand lang werk hadden. De arbeiders, voor deze verruimingen van werk gelegenheid noodig, werden betrokken van de arbeids beurs. 4. Werkverschaffing. De regeling van de werkverschaffing, uitbetaling van loonen, vorstverlet, ziekengeld e.d. berust bij den Dienst van Gemeentewerken. De arbeiders, die aangewezen worden voor de werk verschaffing, ontvangen een aanwijzigingskaart van de arbeidsbeurs. Een groot aantal arbeiders werd bij de volgende werkverschaffingsobjecten tewerkgesteld: Bijlage U. 23 Rijkswerkverschaffing te Markelo, het Werkscheveld aan den Lochemscheweg, het ophoogen van terreinen aan den Marschweg te Zutphen, en de Polbeek. 5. Inlichtingsdienst. Door verschillende overheidsinstellingen werden in lichtingen bij de arbeidsbeurs ingewonnen, zooals door het Burgerlijk Armbestuur, de Directe Belastingen enz. ZUTPHEN, den 31 Maart 1933. De Directeur der Gem. en Districts-arbeidsbeurs, M. C. LEZER.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 224