Bijlage U. 16 Het agentschap te Brummen bracht tot stand 19 plaatsingen in de gemeente en buiten de gemeente: in het district 3, in andere districten 4. Het vorige jaar werden in totaal 36 geplaatst. Evenals voorgaande jaren blijft het agentschap te Groenlo zeer gunstig afsteken bij de overige agent schappen. Werden er in 1931 totaal 84 personen ge plaatst, in 1932 bedroeg dit aantal 82. De voldane aanvragen waren 89, waarvan 82 uit eigen gemeente, 3 uit gemeenten in dit district en 4 uit gemeenten van andere districten. Te Steenderen werden dit jaar geplaatst 67 personen in de gemeente en 5 in andere gemeenten van het district. Voor de overige agentschappen wordt verwezen naar de desbetreffende bijlage, waaruit zal blijken, dat in enkele agentschappen de bemiddeling nog te wenschen overlaat. Hoewel er in dit opzicht reeds veel verbeterd is, hebben verschillende agenten nog steeds moeilijkheden met de statistiek. Daar fouten hierin veelal gemaakt worden door ambtenaren, krijgt men dikwijls de indruk, alsof er niet de tijd en de ware aandacht en zorg aan wordt besteed. Hopenlijk is dit echter niet het geval en berusten de fouten op vergissingen. d. Omvang der uitwisseling van vraag en aanbod in het district. Wat betreft de samenwerking van de agentschappen onderling en met de districts-arbeidsbeurs kan worden medegedeeld, dat deze goed te noemen is. Hier volgt een staatje van deze onderlinge bemiddeling Bijlage U. 17 Brummen Eibergen Groenlo Hengelo (G.) Hummelo/Keppel Steenderen Vorden Warnsveld Winterswijk Zutphen geplaatst3 in Zutphen. voldane aanvr. 5, waarvan door Zut phen 4, door Steenderen 1. geplaatst2 in Groenlo. voldane aanvr. 3, waarvan door Eibergen 2, door Zutphen 1. voldane aanvr. 1 door Zutphen. voldane aanv. 1 door Steenderen, geplaatst 5, waarvan in Brummen 1, in Hummelo en Keppel 1in Zutphen 3. geplaatst 2 in Zutphen. geplaatst6 in Zutphen. voldane aanvr.6, waarvan door Win terswijk 1, door Zutphen 5. geplaatst1 in Warnsveld. geplaatst: 11, waarvan in Brummen 4, in Groenlo 1, in Hengelo (G.) 1, in Warnsveld 5. voldane aanvr. 14, waarvan door Brummen 3, Steenderen 3, door Vor den 2, door Warnsveld 6. 2, Bemiddeling tusschen de districts-arbeidsbeurzen onderling. a. Samenwerking met de andere districts-arbeids beurzen in de omtrek van Zutphen werd steeds gezocht. Zoo werden dan ook de meeste aanvragen, waaraan in Zutphen of district niet kon worden voldaan, voldaan met werkzoekenden, die ingeschreven stonden bij een der naburige districts-beurzen. Wat betreft de hotelbemiddeling behoort het district Zutphen bij de districts-vakafdeeling te Arnhem. Door

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 221