Bijlage U. 14 Rijnkanaal moesten worden verricht. In overleg met den Agent, belast met de arbeidsbemiddeling voor dit kanaal, te Lochem, werd aan de aanvragen voldaan. Wat betreft de plaatsingen in deze gemeente volgt hier een overzicht Rijkstelefoon 35 grondwerkers, 7 zonder beroep. Postkantoor 4 hulpbestellers. v. INTERCOMMUNALE EN INTERLOCALE ARBEIDSBEMIDDELING. 1. Bemiddeling in het district. Toestand in het district. Aantal agentschappen enz. In de lijst der agentschappen der arbeidsbemiddeling kwamen eenige wijzigingen. Zij luidde op 31 Dec. 1932: a. Aal ten Borculo Brummen Eibergen Groenlo Hengelo (G.) T. de Boer Ambt. Gem. Secr. K. Lammers Boekh. Waterl. G. C. van Deventer Boekhandelaar Ambt. Gem. Secr. Gem. Secretaris. Ambt. Gem.Secr. Ambt. Gem, Secr. Mej. E. Samson J. J. A. v. d. Riet G. Potman Hummelo/Kepp. H. J. van Holten Lichtenvoorde Ruurlo G. H. Wargerink Steenderen J. W. Achterkamp Vorden T. Bergsma Warnsveld J. M. Priems Winterswijk E. Buddeke Zelhem L. K. Wieringa Voor de Agentschappen te Aalten, Borculo, Brummen, Eibergen, Groenlo, Hengelo (G.), Hummelo en Keppel, Lichtenvoorde, Ruurlo en Vorden, werden de verorde ningen door den Gemeenteraad ingesteld. Niet alle Gem. Ontvanger. Ambt. Gem.Secr. Gem. Secretaris. Zonder beroep. Boekhouder. Gem. Secretaris. Bijlage U. 15 werden nog in 1932 goedgekeurd door de Ged. Staten, hetgeen wel het geval werd in begin 1933. Over deze verordeningen werd door Ged. Staten steeds advies gevraagd van den directeur der districts-arbeidsbeurs. Door het Gemeentebestuur van Zelhem werd ont heffing verzocht van het instellen van een agentschap der arbeidsbemiddeling hierover werd nog geen be slissing ontvangen. Ook in het district is het aantal inschrijvingen van werkzoekenden veel grooter dan ooit geweest. Er kwamen bij de agentschappen tezamen in 4312 aan biedingen van mannen en 30 aanbiedingen van vrouwen, tegen resp. 2631 en 17 in 1931. Het aantal plaatsingen bedroeg 309 mannen en 2 vrouwen, tegen 428 en geen in 1931. Voor een nadere opgave per agentschap: zie bijlagen. b. Vergaderingen met agenten, bezoek aan agentschappen. Dit jaar werd geen vergadering gehouden met agenten. De agenten werden geregeld bezochter werden dan zaken besproken betreffende de Arbeidsbemiddelingswet, de statistiek, de bemiddeling enz. Ook werden er wel werkgevers door den directeur der districts-arbeidsbeurs en den agent tezamen bezocht. Verder werden er besprekingen gehouden met de gemeentebesturen over zaken, de arbeidsbemiddeling betreffende. c. Werking en werkzaamheden der agentschappen. Bij het agentschap te Aalten kwam dit jaar geen enkele plaatsing tot stand. Aanbiedingen van werk zoekenden kwamen in 910 mannen boven 18 jaar.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 220