Bijlage U. 12 bedroegen 31 mannen jonger dan 18 jaar, waarvan werden voldaan 26 en 12 aanvragen van vrouwen jonger dan 18 jaar, waarvan 5 werden voldaan. Voor gespecificeerde opgaven betreffende de bedrijfs- klassen wordt verwezen naar de bijlagen. 3. Bemiddeling van bijzonderen aard. Over deze bemiddeling, zooals voor maatschappelijk minder geschikten en niet-valide arbeiders valt hier weinig te zeggen. 4. Bemiddeling in bepaalde bedrijfstakken. Allereerst moet hier dan worden gesproken over het groote aantal transportarbeiders, dat door particuliere en overheidsinstellingen van de arbeidsbeurs wordt be trokken. De N.V. Spieker en Elferink's Transport- en Handelsmaatschappij diende gedurende het verslagjaar 217 aanvragen om transportarbeiders in, waaraan met 205 uit deze gemeente en met 11 van buiten de ge meente kon worden voldaan. Deze aantallen zijn be duidend beneden die van het jaar 1931, zooals met het oog op de tijdsomstandigheden niet te verwonderen is. De N.V. H. Reesink en Co. betrekt al haar los personeel via de arbeidsbeurs. Zoo diende zij dit jaar 25 aanvragen, om hoofdzakelijk magazijnpersoneel, in, waaraan door 22 uit deze gemeente en door 3 uit andere gemeenten kon worden voldaan. In de bouwbedrijven werd door verschillende aan nemers uit deze gemeente gebruik gemaakt van de beurs. Alleen in de gemeente werden geplaatst 53 timmer lieden, 41 schilders, 18 metselaars, enz. Voor de inter- locale bemiddeling wordt verwezen naar V. 2. Bijlage U. 13 5. Bemiddeling voor Overheidsinstellingen. De verschillende gemeentediensten verleenden, evenals het vorige jaar, hun medewerking. Echter wordt door de secretarie geen gebruik van de beurs gemaakt bij de aanstelling van vast personeel of tijdelijke krachten, hoewel voor deze laatste groep zeer zeker geschikte werkzoekenden staan ingeschreven. Zoo werd wel een tijdelijke kracht gevraagd op het bureau van gemeente werken, die, bij informatie, goed voldeed. Hier volgt een overzicht van het aantal plaatsingen, dat tot stand kwam bij de verschillende gemeente diensten. Arbeidsbeurs 1 werkster. Gem. Electr. Bedrijf: 52 grondwerkers, 1 jongste be diende. Gem. Gasfabriek en 22 grondwerkers, 1 zonder be- Waterleiding roep. Gem. Landerijen 51 grondwerkers. Gem. Reiniging 2 hooiers. Gem. Werken171 bootwerkers, 7 boomen rooiers, 5 grasmaaiers, 57 grond werkers, 1 kantoorbediende, 2 metselaars, 4 opperlieden, 1 op zichter (bouwkundig), 10 schilders, 3 smeden, 1 steenenschuurder, 6 straatmakers, 4 timmerlieden, 1 waker, 9 zonder beroep. De Rijksinstellingen, zooals Postkantoor, Rijkstele graaf en -telefoon, betrokken steeds hun losse personeel van de beurs. Een aantal van de plaatsingen bij de Rijkstelefoon kwamen tot stand voor werkzaamheden, welke in verband met den aanleg van het Twente-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 219