Bijlage U. 6 openingsuren of te wijzigen of uit te breiden, om aan de behoefte te kunnen voorzien. II. VERGADERINGEN, ALGEMEENE WERKZAAMHEDEN. 1. Vergaderingen van Commissie van Toezicht; behandelde onderwerpen. Door de Commissie van Toezicht werden dit jaar slechts twee vergaderingen gehouden, en wel op 29 April en 8 December. Op beide vergaderingen waren alle leden aanwezig. In de eerste vergadering werd het jaarverslag voor 1931 besproken en goedgekeurd. Aan de agenda werd toegevoegd de bespreking en het opmaken van de be grooting voor het jaar 1933, daar B. en W. hadden verzocht, deze, zoo mogelijk, voor 15 Mei aan hen in te zenden. Op voorstel van een der leden wordt den directeur opgedragen, maandelijksche overzichten, be treffende de werkzaamheden van de Arbeidsbeurs, te zenden aan de leden van den Gemeenteraad en van de Commissie van Toezicht, om meer bekendheid te geven aan de verrichtingen van de beurs. In de vergadering van 8 December deelde de Voor zitter, de heer Mr. G. M. van Voort hu ij sen, mede, dat hij voor een herbenoeming niet in aanmerking wenschte te komen, daar hij door drukke werkzaam heden verhinderd was, voldoende tijd aan de arbeids beurs te kunnen besteden. Verder werden er eenige vragen gesteld over de werkverschaffing en door den directeur beantwoord, hoewel die werkzaamheden niet Bijlage U. 7 bij de arbeidsbeurs zijn ondergebracht en dus niet tot de bevoegdheden van de commissie behooren. 2. Overleg en samenwerking met organisaties van werkgevers en werknemers en met andere lichamen inzake arbeidsbemiddeling. Met den Schilderspatroonsbond, Afdeeling Zutphen, werd door den directeur contact gezocht, om de leden van dezen bond de werkkrachten te doen betrekken via de arbeidsbeurs. Met den voorzitter der afdeeling werd een en ander nog nader besproken, waardoor wel eenig resultaat werd bereikt. 3. Bemoeiingen tot verbetering van de werkzaam heden der Arbeidsbeurs. Evenals andere jaren werden ook dit jaar reclame- vloeibladen verspreid bij de werkgevers in deze gemeente. De Zutphensche Courant werd bereid gevonden, wekelijks de aantallen ingeschrevenen, volledig gesplitst naar het beroep op te nemen, terwijl zij tevens plaatst een maandelijksch overzicht van de verrichtingen van de beurs. Het Volksblad voor Gelderland neemt steeds het wekelijksch overzicht op. De Winkelgids, een wekelijks verschijnend adverten tieblad, geeft eveneens de aantallen ingeschrevenen, gesplitst naar het beroep, terwijl Huis aan Huis het totaal aantal ingeschrevenen plaatst. Openstaande aanvragen werden zoowel door de Zutphensche Courant als in de Winkelgids opgenomen. Een woord van dank aan de Redacties en Uitgevers is hier zeker op zijn plaats.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 216