Bijlage T. VERSLAG over het GEMEENTE-ARCHIEF te Zutphen in 1932. Ingevolge artikel 13 mijner instructie zend ik hierbij aan Uw college het verslag over het gemeente-archief in 1932. De toestand van de archiefbewaarplaats en die van de reddings- en brandbluschmiddelen bleef onveranderd. In vorige verslagen heb ik uiteengezet, welke nadeelen verbonden zijn aan het tegenwoordige archiefdepötik herhaal dus het reeds gezegde, wanneer ik er nog maals de aandacht op vestig, dat in de eerste plaats de archieven, zooals zij nu geborgen zijn, niet vol doende tegen brandgevaar gevrijwaard zijn en in de tweede plaats, dat naar een modern gebouw de daar voor in aanmerking komende archieven, die zich nu in Arnhem ten Rijksarchieve bevinden, zouden worden overgebracht, waardoor het bezoek en de belangstelling voor het archief zeer zouden toenemen. Ik kan hieraan toevoegen, dat de omstandigheid, dat de rechterlijke archieven en de retroacta van den Burgerlijken Stand in Arnhem berusten, mij dikwijls bij mijn werk belem mert. Met het doelmatig opbergen der stukken wordt ge regeld, naarmate de beschrijving vordert, voortgegaan. Wat de inventarisatie aangaat: in den loop van dit jaar beëindigde ik de beschrijving der charters in regest- vorm. Gelijk ik reeds vroeger uiteenzette, is de char terverzameling een ongemeen heterogene collectie en ik geloof, dat de archivaris, die zich ten doel zou stellen, de herkomst van al deze stukken te weten te komen,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 211