Bijlage S. 22 Oorzaak van den brand onbekend. De buitengewone branden waren 2 autobranden, 1 rietbrand en 2 vuilnisbranden. Voor de blussching der schoorsteenbranden en kleine binnenbranden werd uitgerukt met klein materieel. Het rayon, waarvoor de Brandweer hare diensten binnen deze gemeente moet verkenen, strekt zich uit ten westen van den IJssel, van af de voormalige tol a. d. Kanonsdijk tot de brug te Empe aan den weg naar Voorst, in het zuiden van de Baaksche beek tot de grens bij Wichmond, in het oosten tot de eerste brug achter de Begraafplaats a.d. Warnsveldschen weg, ten noorden tot de Noordveensche en Oostveensche brug. Verder verleende de brandweer alsnog hulp bij andere takken van Gemeentedienst, zooals aan gem. plantsoenen met de mechanische ladder bij het rooien en snoeien van boomen, aan den Gem. Reinigingsdienst bij het uittakelen van een wagen met den kraanwagen, enz. De samenwerking met de politie gaf alleszins reden tot tevredenheid. In het bezit van eenvoudig materieel is de eerste hulp der politie, vooral bij nacht, van groote waarde. De hulpverleening buiten de gemeente bepaalde zich uitsluitend tot de gemeente Gorssel, met welke gemeente bovendien overeengekomen is voor den tijd van 10 jaren, ingegaan 1 Januari 1926 tegen een jaarlijksche vergoeding van f 400.in geval van brand aldaar hulp te verleenen, Branden te Gorssel a. vier zware uitslaande branden, t. w. Bijlage S. 23 een vrijstaand huis en brandde totaal uit. Oorzaak onbekend. een vrijstaand landhuis onder Epse. Eveneens totaal uitgebrand. Waarschijnlijke oorzaak het vliegen van vonken uit den schoorsteen op het rieten dak. eene boerderij onder Eefde G 336 en 337, welke ook geheel afbrandde, terwijl de belendingen (hooimijt en schuur) behouden bleven. Oorzaak van den brand onbekend. eene boerderij onder Harfsen, welke bovendien ge heel afbrandde. Het vee werd grootendeels gered. Oorzaak onbekend. b. 1 boschbrand, 1 schoorsteenbrand, 1 brand in een houten keet en een brand in een stoppelveld. Oefeningen. Deze werden gehouden buiten de gewone werktijden, opdat de manschappen niet behoeven te verzuimen in eigen werkkring. Zij hadden plaats aan den Hoofdpost, op den Berkel- singel en onder de gemeente Gorssel. Kosten per inwoner. Aan salarissen, onderhoud, enzf 11900.36 Ontvangsten wegens werkz. heden voor takken van gem, dienst, enzf 2690.49 f 9209.87 Aantal inwoners per 31 Dec. 1932 20340. Kosten per inwoner f 0.452. De Brandraad, Namens hem, VAN SANTEN, Secretaris. ZUTPHEN, April 1933.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 210