Bijlage S. 20 1 op het Hoornwerk, 1 in de Hobbemakade, 1 in de Jan Steenstraat, 1 in de Rembrandtstraat, 3 in de Albert Cuijpstraat, 2 in den Marschweg, 1 op de Boedelhofkamp en 1 bij de Sluis. j fc'eWe- Einde 1932 waren er te Zutphen 268 en in Eefde 24 brandkranen. De druk op de brandkranen was overal ruim vol doende, ook op het Hoornwerk, waar in den loop van 1932 een nieuw buizennet is gelegd. Het onderhoud der brandkranen geschiedde door de Gem. Waterleiding op kosten van de Brandweer. Het ontdooien en het bestrooien met landbouwzout bij sneeuwval geschiedde geheel door den dienst der Brandweer. Alarmeeringsdienst. In den telephoondienst kwam geen verandering. Defecten en storingen werden spoedig hersteld. De brandweer ondervond van de zijde der Directie steeds zeer veel medewerking en betuigt daarvoor langs dezen weg haar welgemeenden dank. Naast de telephonische alarmeering bestaat alhier ook nog de z.g. wekschellendienst met behulp van de quick-apparaten. Deze toestellen worden bediend door de gasfabriek. Houders dier wekschellen zijn verplicht van elke weigering der schel ten spoedigste melding te maken in het daarvoor bestemde klachtenboek, gedeponeerd aan den Hoofdpost. Bijlage S. 21 Verder is aan den Hoofdpost een weksysteem voor directen oproep van 4 losse brandwachts en 1 vasten brandwacht. Een goede afdoende alarmeering of een beter stelsel van alarmoproep blijft gewenscht. Branden. Er hebben in 1932 plaats gehad a. binnen de gemeente Zutphen 22 schoorsteenbranden tengevolge van roetverza- meling in de rookkanalen. 14 kleine binnenbranden, 1 zware uitslaande brand 5 buitengewone branden. b. in de naburige gemeente Gorssel 8 branden. Branden te Zutphen. De kleine binnenbranden kwamen voor in deperceelen Broederenkerkstr. 7, Halterstr. 10, Havenstraat 24, Kanonsdijk 14, Laarstr. 28 en 111, 2 X Paardewal bewaarschool, Polsbroek 65, Praebsterkamp 7a, Rein- makershoek 6, Rijkenhage 27, Sprongstraat 2a en Stationsweg 9. De zware uitslaande brand had plaats in de ochtend uren van 17 Maart 1932 en betrof het perceel Korte Hofstraat 5, dat bewoond werd door den stoffeerder A. L. Akkerman. Uitgerukt werd te 7.15 met de autotractor, de mech. ladder en 3 slangenwagens. Het geheele perceel brandde uit, terwijl de belendingen konden gespaard blijven. De brand woedde hevig en werd met vier stralen bestreden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 209