Bijlage S. 10 Bijlage S. 11 Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Perceel Frankensteeg 7. Perceel Spittaalstraat 49. Perceel Spittaalstraat 9. Garage Hoornwerk 37. Perceel Roodetorenstr. 17. papier en linnen verder van de kachel te doen verwijderen. Hieraan werd voldaan. Den aanwezigen houten boezembalk van den schoorsteen te verwijderen en aan te brengen een ijzeren latei. Hieraan werd voldaan. Aangetroffen op een open terrein twee metalen vaten, elk inhoudende 200 liter benzine, terwijl de vergunning van Burg. en Weth. slechts toeliet een maximum opslag van 100 L. Hiervan werd proces-verbaal opge- maakt, na eerst gewaarschuwd te zijn. Aangetroffen ongeveer 195 L. benzine. Hiervan werd proces-verbaal opge maakt. De zeer gebrekkige rookgeleiding voor den fornuispot te vernieuwen en te laten maken van gegalvaniseerd plaatijzer, op getrokken tot één meter boven de nok van het perceel, enz. Hieraan werd voldaan. Aangetroffen werd een zeer gebrek kige en premitieve stookgelegenheid voor veevoeder. Den eigenaar, wien gewezen werd op de daardoor aanwezige buitengewoon groote brandgevaarlijkheid voor zijn eigen perceel en voor de omliggende panden, gaf de verzekering in den ver volge van die stookgelegenheid geen ge- bruik meer te zullen maken. Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Perceel Graaf Ottos, 191. Perceel Gasthuisstraat 6. (Garage). Tram „Zutphen-Emmerik" Perceel Bernerstraat 15. (Garage). Perceel Rijkenhage 28 30. Perceel Rijkenhage 59. Op verzoek werd dit perceel, zijnde eene garage, geinspecteerd. Het gebouw voldeed aan de eischen. Een klacht van omliggende bewoners over een telkenmale voorkomende zware benzinelucht bleek zeer gegrond. Den eigenaar werd opgedragen zoo veel mo gelijk maatregelen te treffen ter voorko ming van benzinedampen. Hieraan is voldaan. Herhaaldelijk kwamen klachten in over het uitwerpen van vonken, zelfs van brandende kool door de machines der treinen. Op ons advies werd door Burg. en Weth. aan de Directie medegedeeld, dat dit kwaad dringend en afdoende voor ziening eischt. Aangetroffen eene benzine-opslag van ongeveer 1400 liter benzine. Hiervan werd proces-verbaal opgemaakt. Gebleken is, dat de schoorsteen in een zeer brandgevaarlijken toestand ver keerde. Aan het verzoek om deze grondig te doen herstellen is voldaan. De rookgeleiding der in dit perceel ondergebrachte vischbakkerij voldeed niet aan de voorschriften der bouw verordening. Aan het verzoek om in dien gevaar lijken toestand zoo spoedig mogelijk te voorzien, is voldaan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 204