32 met carillon van den Wijnhuistoren, het uurwerk van den Nieuwstadstoren en van den regulateur in de Bur gemeesterskamer, tezamen voor de som van f 450 per jaar. Aan de firma J. H. Addicks en Zn. werd weder opgedragen het onderhoud der hamers, klepels en draden van het carillon van den Wijnhuistoren tegen een vergoeding van f 90 per jaar. De bliksemafleiders van den Wijnhuis-, Nieuwstads- en Walburgstoren werden éénmaal beproefd en in orde bevonden. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 22 Maart 1932 werd een crediet van f 130 verleend voor het wijzigen der katrolassen van het speelwerk in den Wijnhuistoren. Bij raadsbesluiten van 16 Juni 1932 en 18 Juli 1932 werd de Nieuwstadstoren met de zich daarin bevindende klokken en het uurwerk overgedragen aan het R.K. Parochiaal Kerkbestuur van den Heiligen Joannes den Dooper. Bij raadsbesluit van 12 September 1932 werd besloten het carillon van den Wijnhuistoren des 's nachts stil te zetten. Pompen. Aanwezig zijn thans 7 openbare pompen waarvan nog in gebruik is 1 in de Vaaltstraat. Buiten gebruik zijn de volgende pompen 2 op de Zaadmarkt, 1 op de Groenmarkt, 1 op de Nieuwstad, 1 in de Laarstraat en 1 in de Schoolstraat 33 in de Hoven, waarvan enkele niet dan met groote kosten te repareeren zijn en andere onbruikbaar water geven. Aanwezig zijn 2 standpijpen op de waterleiding, te weten 1 op het Vischpoortplein en 1 aan de IJsselkade. HOOFDSTUK VI. OPENBARE ORDE, VEILIGHEID EN ZEDELIJKHEID. In verband met de Zaterdagavond-drukte wordt op die avonden geregeld extra politietoezicht gehouden. Geregeld is toezicht uitgeoefend op tooneel- en bioscoopvoorstellingen op de laatste in het bijzonder met het oog op den leeftijd, voor welken de betrokken filmvertooningen toegankelijk zijn. De volkslogementen worden zooveel mogelijk eiken avond gecontroleerd. Gedurende het afgeloopen jaar werden 12 vreem delingen over de grenzen des Rijks geleid. Ernstige voorvallen, waardoor de algemeene veiligheid in gevaar is gebracht, hadden niet plaats. In het belang der openbare zedelijkheid is een voort durend scherp toezicht noodig op een paar inrichtingen, die als zoodanig bij de politie een minder gunstige reputatie genieten. Hier ter stede werden 16 minderjarigen aangehouden om daarna onder het ouderlijk gezag te worden terug gebracht, terwijl de politie bovendien nog in 9 gevallen hare tusschenkomst verleende om minderjarigen onder het wettig gezag terug te brengen. De criminaliteit vooral bij de jeugd neemt toe.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 18