Bijlage N. 12 De verschillende diensten vorderden het na te noemen aantal werkuren van het personeel Droog vuilophaaldienst 19149 uren Veeg dienst 17524 Machinaal vegen 4 T onnenophaaldienst 21263 Putschepdienst 3306 Ophalen slachtafval 494 Straatsproeien 216 Onderhoud mestplaats enz. 5327 materiaal en gereedschappen 7638 paarden 2016 Mestbereiding en aflevering 2282 Particulier werk2284 Ontsmettingsdienst 2067 Verlof, ziekte, ongeval enz. 5226 Totaal 88796 uren. Hieronder werden 280 uren in overwerk aan straat vegen, sproeien, binnenhalen van hooi, enz. besteed. Dit totaal minder aan gewerkte uren (in 1931 - 90465 uren) werd veroorzaakt, door het terugbrengen van het aantal vaste werklieden van 37 op 36 man. Algemeene dienst. Het woonwagenkamp met privaten wordt dagelijks zooveel mogelijk schoongemaakt. Het spreekt vanzelf dat dit schoonmaken slechts is zeer tijdelijk. Ter ver betering van het paardenbed in den stal werd door particulieren stroo verstrektdit stroo wordt in den vorm van stalmest door den eigenaar opgehaald. Deze regeling werd in overleg met de politie getroffen en wordt aangehouden zoolang er liefhebbers voor dezen Bijlage N. 13 stalmest zijn. Ook het schoonmaken van den stal geschiedt door een werkman van de reiniging. Het schoonmaken van het veemarktterrein en straat geschiedt na afloop van de markt door waterspoeling. Hiervoor werden 6 kleine kranen op de waterleiding op het terrein aangebracht en kon tegemoet worden gekomen aan de klacht over het niet goed schoonmaken der bestratingen. Het schoonmaken van de Zaterdagavondmarkt gaf geen aanleiding tot klachten. Met het aanstorten van een gedeelte van de Visch- poortgracht achter het Gerechtsgebouw werd de in die gracht liggende rijksgrens bereikt, zoodat naar een andere stortplaats moest worden uitgezien. Plannen hiervoor werden ingediend, waaruit de Commissie het plan tot ophooging van de Zwartinkhorst met aange legen lage weilanden verkoos boven de zeer kostbare plannen tot vuilverbranding. (Voor deze laatste wijze van vuilverwijdering werden eenige plannen met be grooting ingediend door ter zake deskundige maat schappijen). Gelden voor het treffen der noodige voor bereidende werkzaamheden werden op de begrooting 1933 ingebracht en door den Raad toegestaan. Zoolang echter deze voorloopige maatregelen nog niet zijn uit gevoerd is een terrein aan den Emmerikschenweg ter ophooging met huisvuil en als openbare stortplaats aangewezen. De ophooging van dit terrein zal echter niet mogen gaan boven de naastgelegen kruinshoogte van den Emmerikschenweg, welke weg bij hoog water als overlaat dienst doet. Tijdens de uitvoering dezer laatste werkzaamheden bracht het gemeentebelang mede dat een gedeelte oude vestinggracht naast en achter de Maréchausseekazerne

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 176