Bijlage M. 8 net geplaatst ter verkrijging van betere onderverdeeling van het laagspanningskabelnet. De voorgenomen bouw van een Hoogspanningsruimte in de Polsbroek bij de Lievenheersteeg kwam niet tot uitvoering omdat de geringe uitbreiding van het aantal aansluitingen ter plaatse uitstel nog toeliet. Ook werd geen uitvoering gegeven aan het voor nemen tot wijziging van enkele verouderde inrichtingen van hoogspanningsruimten, zulks in verband met een van B. en W. ontvangen schrijven waarin werd aan gedrongen op bezuiniging in gevallen waarin dat mogelijk was. Ook dit jaar werden weder eenige nevenaansluitingen vervangen door kabelaansluitingen, wegens uitbreiding van het aangesloten vermogen door aanschaffing van apparaten enz. Defecten aan transformatoren kwamen niet voor. Slechts één transformator werd aan revisie onderworpen; de overigen zijn nog slechts kort geleden geheel nagezien. Op 4 en 25 Augustus werd de stroomlevering door de P.G.E.M. onderbroken, wegens defect, respectievelijk van 9.54 tot 10.05 en van 10.07 tot 10.35 n.m.; en van 2.05 tot 2.30 n.m. In het plaatselijk net bleek op 9 Maart een hoog spanningszekering te zijn doorgesmolten in de zuil aan den Boompjeswal, waardoor in de omgeving van den Warnsveldschenweg en den Emmerikschenweg de span- ning aanmerkelijk daalde en tengevolge van overbe lasting ook een paar laagspanningszekeringen door- smolten. Met vernieuwing van de hoogspanningszekering en herstelling van de laagspanningszekeringen was het euvel verholpen, dat slechts geringe stoornis in de levering tengevolge had. Bijlage M, 9 Op 21 Juni smolt een laagspanningszekering door van een kabel op den Kanonsdijk, door sluiting in een mof. Verschillende perceelen waren hierdoor eenigen tijd van stroom verstoken. Eenzelfde geval deed zich voor op 1 December op den Praebsterkamp met het zelfde gevolg. Op 7 Februari ontstond sluiting in een huisaansluit- kast in een pakhuis aan de Havenstraat, tengevolge van indringing van vocht door een lek in een waterleiding. Voorts branden drie huisaansluitkabels door van perceelen in de Frankensteeg, Nieuwstad en Beuker straat, respectievelijk op 23 Mei, 28 Juni en 21 Juli. In twee gevallen kon de oorzaak worden vastgesteld, n.l. beschadiging van in den oorlogstijd gelegden onge- pantserden kabelin het derde geval bleef de oorzaak onopgehelderd. Het onderhoudswerk bestond in hoofdzaak in de controle van kabelnet en huisaansluitingen, het schoon maken en controleeren van zuilen en hoogspannings ruimten, terwijl vooral aan het eind van het jaar de uitwisseling van meters, om dezen te doen ijken, met kracht werd voortgezet om den bestaanden achterstand in te halen. De hoogste belasting werd geregistreerd op 22 De cember en bedroeg ruim 1162 K.W., tegen het vorig jaar 1194 K.W. De bedrijfsduur van de hoogste belasting, berekend naar het aantal ingekochte K.W.U. bedroeg 2667 uren, tegen 2365 over het vorige jaar. Eenige hierbij gevoegde staten geven nog een over zicht van de verwerkte hoeveelheid kabel, de totale lengte van het hoog- en laagspanningskabelnet en het telefoonnet, het aantal en vermogen van bij verbruikers

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 160