Bijlage M. 6 Het aantal verbruikers vermeerderde over het af- geloopen jaar met 384 (vorig jaar 370) en bedroeg per 31 December 4278 en aan het einde van 1931 3894. Hiervan betrokken ruim 2700 verbruikers volgens het vastrechttarief, terwijl het aantal in bedrijf zijnde gemeentelijke installaties 782 bedroeg. Het aantal geplaatste motoren steeg met 47 stuks en een vermogen van 95.15 P.K. De in het net geplaatste transformatoren vermeer- derden met 4 stuks, met een totaal vermogen van 305 K.V.A. Hieronder is begrepen één transformator 100 K.V.A. welke in reserve staat in het pompstation van de waterleiding. Eén transformator werd bijgeplaatst in het perceel Havenstraat 47 van de N.V. Reesink met een vermogen van 60 K.V.A.één van 30 K.V.A. in de hoogspanningsruimte in de Jeugdgevangenis, en één van 100 K.V.A. op de Marschweide voortijdelijke stroomlevering voor de zandvoorziening van de werk verschaffing. Voorts werd de transformator van 85 K.V.A. in de zuil aan de Boompjeswal vervangen door één van 100 K.V.A., terwijl de transformatoren in de ruimten aan de Vischmarkt en de Dreef werden om gewisseld, zoodat thans aan de Vischmarkt is opgesteld een transformator van 30 K.V.A. en aan de Dreef één van 60 K.V.A. Deze verwisseling was noodig wegens wijziging in de belasting ter plaatse. Het hoogspanningskabelnet werd uitgebreid met ongeveer 1300 M. kabel 16 qmm. voor de tijdelijke stroomlevering op de Marschweide bij het Twenthe- Rijnkanaal. Het ligt in de bedoeling dezen kabel later te benutten voor eventueele stroomlevering voor ter plaatse te vestigen industrie. Bijlage M. 7 Door de firma Spieker en Elferink N.V., aan wie de zandleverantie voor de werkverschaffing werd opgedragen, werd f 500 betaald als vergoeding voor het leggen van dezen kabel, terwijl tevens een contract voor stroomlevering met genoemde N.V. werd afgesloten voor dit werk. Het laagspanningskabelnet werd uitgebreid door het leggen van 250 M. kabel 70 qmm. op de Dreef voor de aansluiting van het overslagbedrijf van de firma Peters, met 110 M. kabel 95 qmm. voor aansluiting van de nieuw gebouwde locomotievenloods van de Ned. Spoorwegen, 689.50 M. kabel 35 qmm. in de nieuw aangelegde straten op de voormalige Varkensweide, n.l. Hobbemakade, Jan Steenstraat, Rembrandtstraat en Albert Cuijpstraat, 613 M. kabel 35 qmm. op den Weg naar Voorst voor aansluiting van twee woningen en een boerderij, 175 M. kabel 35 qmm. op den Emme- rikschenweg voor aansluiting van een complex nieuwe woningen, 190 M. kabel 35 qmm. voor aansluiting van de woningen van de David Evekinkstichting aan de Tadamastraat, 253 M. kabel 35 qmm., op den Marsch- weg voor aansluiting van een complex nieuwe woningen van de Bouwmaatschappij „de Pol" en respectievelijk 77 en 51 M. kabel 35 qmm. voor de verlenging van de kabels Tadamasingel en Boompjeswal tot aan de verdeelkast Martinetsingel bij de Spittaalstraat. Verdeelkasten werden geplaatst in de IJsbaanstraat tegenover de Sidneystraat, Deventerweg bij Coehoornsin- gel, David Evekinkstraat bij Berkelsingel, Vijfmorgen straat bij denEmmerikschenweg.Baankstraat bij Molenweg en Albert Cuijpstraat tegenover Rembrandtstraat. Alleen de laatste werd geplaatst tegelijk met het leggen van nieuwe kabels, de overigen werden in het bestaande

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 159