Bijlage L. 12 Waterverversching had niet plaats. Naphtaline- verstoppingen kwamen niet voor. III. Ovens, De ovens I. II, en III bleven in gebruik en voldoen uitstekend. Kamer 3 van oven I werd buiten gebruik gesteld, omreden de wanden zich zooveel hadden gezet dat de cokes niet wilde vallen. De vergassingstijd werd naar behoefte gesteld tusschen 12 en 18 uur Stoom werd geregeld toegevoegd. Deze was echter te nat om veel invloed te hebben. Volgend jaar zal daarom een inrichting ingebouwd worden om deze over te verhitten. Op 31 December waren beschikbaar voor de gas productie 4 ovens met 11 kamers en 3 Coze-ovens met 27 retorten. In den loop van het volgend jaar zal oven II van nieuwe kamers worden voorzien. De loopkatten gaven dit jaar geen aanleiding tot achten. De soepele kabels aan de groote loopkat blijven goed voldoen, zoodat getracht zal worden bij e kleine kat de sleepleidingen in het volgende jaar ook door soepele kabels te vervangen. IV. Condensatie en zuivering. f°overre aanwezig werden de toestellen, die in dubbel aanwezig zijn, afwisselend gebruikt. Met het oog op de regionale gasvoorziening werd de condensor nog niet vernieuwd, en zal dit in 1933 geschieden De gummidichting der kisten blijft goed. V. Kolenlosinrichting. Deze werd behoorlijk onderhouden en werkte goed Alle kolen werden per schip aangevoerd. Bijlage L. 13 VI. Stoomketels. Deze verkeeren in goeden staat. De firma Doorgeest bleef met het schoonmaken belast. De afgassenketel bleek bij de keuring door het Stoomwezen in goeden staat te verkeeren. De hoeveel heid afgassen van 3 ovens blijkt echter ook nog te gering om er veel voordeel van te hebben. De ketelwaterreiniger blijft goed voldoen. VII. Electrische inrichting. Deze verkeert in vrij goeden staat. VIII. Sulfaatfabrick. Deze was het geheele jaar buiten werking. IX. Waterleiding. De zandlaag in het filter werd geregeld op dikte gehouden. Slib komt in de leidingen niet meer voor. X. Buisleiding. Nieuwe leidingen werden gelegd in de Hobbemakade, Jan Steenstraat, Rembrandtstraat en de Albert Cuypstraat 632 M. 4' in den Marschweg 277l/2 M. 5' in den Emmerikscheweg 142 M. 5' inplaats van 2" in Eefdeop den Boedelhofkamp 631 M. 4" in den weg naar Sluis 339 M. 4" in Warnsveld in den Boonendaalscheweg 280 M. 4" in den Gerstenkamp 88 M. 4"

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 128