Bijlage K. 6 aanbrengen van houten rekken uitstekend voor tijdelijke tentoonstellingen. Er werden 9 tentoonstellingen ge houden, waaronder 4 door de vereeniging Pictura. In de maanden Juli en- Augustus hield het museum weer een tentoonstelling met medewerking van het Gemeente archief; zij had betrekking op de geschiedenis van het stadszegel van Zutphen en werd tevens opgeluisterd door eenige archiefstukken met zegels van omliggende steden in Gelderland. Er werd ook een aflaatbrief voor de nonnen uit het Rondeel van 1403 tentoongesteld. Eenige particulieren zonden koopacten in en de ge meente Warnsveld was zoo goed het zegelstempel van Warnsveld uit den Franschen tijd af te staan. Het museum verstrekte voornamelijk zegelstempels ter de monstratie bij de archiefstukken, die met de vriendelijke en deskundige hulp van de Gemeentearchivaris, Mejuf frouw W. Smelt konden uitgezocht worden. De Heer G. J. Do uw es maakte eenige uitstekende afdrukken van zegelstempels uit het museum. Een kleine catalogus van de tentoonstelling werd samengestelddoor ver schillende archieven werd daarvan een exemplaar aan gevraagd. Naar aanleiding van den aankoop der pa- neelen werd in December een tentoonstelling gehouden van afbeeldingen van meubels en costuums omstreeks 1540. De Ambachtsschool en de Vakschool toonden hiervoor groote belangstelling. De Heer J. Völcker was weer zoo goed eenige aquarellen af te staan voor een tentoonstelling gehouden door Pictura. In het laatst van het jaar exposeerde het museum met Pictura aquarellen uit de collectie van Mr. A. Staring, waar door men eenige goede producten van laat 18e eeuwsche en begin 19e eeuwsche aquarelschilders in oogenschouw kon nemen. Tentoonstellingen uit particuliere verzame- Bijlage K. 7 lingen zijn in het museum altijd zeer welkom en worden druk bezocht. De kas sluit met een voordeelig saldo van f 490.88 de catalogus is reeds voor een gedeelte afbetaald uit het saldo van 1931. De uitgaven waren f 2153,80, de inkomsten f 2644.68de uitgaven van het vorige jaar waren f 1911.51, de inkomsten f 2556.49. De Gemeente subsidie bedroeg f 1775. Herbenoemd werden door den Raad Mejuffrouw W. van Alphen; door de vereeniging Zutphen Vooruit Jonkvrouwe C. Engelen; door de vereeniging De Graafschap Mr. A. Th. ten Houten. De concierge J. Homan vervulde zijn taak met ijver, evenals de hulpconcierge A. Been. De Commissie van Beheer, J. DIJCKMEESTER, Voorzitter. C. ENGELEN, Secretaresse.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 117