Bijlage I. 12 Brummen 42, Voorst 14, Gorssel 37, Warnsveld 27, Vorden 12, Hengelo (G.) 9, Lochem 13, Laren 8, Ruurlo 6, Goor 7, Baak 4, Steenderen 2, Diepenheim 2, Gelselaar 1, Drempt 1, Spankeren 2, Velp 2. Dieren 3, Laag Soeren 1, Deventer 2, de Steeg 1, Arnhem 1. Van de verzorgers der leerlingen zijn er 158 ambachts lieden, 24 winkeliers of kooplieden, 9 aannemers of hoofden van bedrijven, 22 ambtenaren, 82 landbouwers of arbeiders en 20 zonder beroep. De nieuwe smederij is in gebruik genomen. In de oude smederij is een plafond aangebracht en een nieuwe vloer gelegd, gedeeltelijk van beton en gedeeltelijk van hout. De rioleering is verbeterd. Een tweetal schoorsteenen die voor de smidsvuren dienden zijn afgebroken. De waschgelegenheid is verbeterd en voorzien van een nieuwen vloer. Er zijn nieuwe werk banken aangebracht en een nieuwe leiding voor licht en krachtverbruik. Het geheel is door de ververs een frissche kleur gegeven. Boven deze werkplaats is een lokaal voor het V.L.O. eveneens van een plafond voorzien en zijn er nieuwe borden in aangebracht. Het geheel is geverfd en is er betere verlichting in aangebracht, terwijl de school banken uit lokaal 10 na deze schoongemaakt en gelakt te hebben hierheen zijn overgebracht. Het lokaal 10 is getrokken bij de zaal die voor werkplaats van de ververs dient. Dit laatste lokaal was reeds lang te klein. Er is tevens een goede lakkamer en betere bergruimte door verkregen. Het bestaande fietsenrek is door een dito ijzeren met 30 plaatsen uitgebreid. Een gedeelte afsluiting van het terrein is vernieuwd en verhoogd, Bijlage I. 13 Het terrein zelf is voor een groot gedeelte op de vereischte hoogte gebracht. Behalve het verven van de buitenzijde van het gebouw aan de IJsselzijde is alles onder leiding van de leeraren door de leerlingen verricht. Het geregeld onderwijs geven is wegens b.g. werk zaamheden nogal eens onderbroken geworden, echter alleen op de uren die voor de practijk waren uitge trokken. Het programmawerk is zooveel mogelijk uit gevoerd. Zooals uit bijgaande staten blijkt zijn alle afdeelingen behalve die van de meubelmakers flink bezet Op 27 en 28 Mei werd een tentoonstelling gehouden welke door honderden belangstellenden is bezocht. Met de le klasse timmerlieden is een uitstapje gemaakt naar A,msterdam waar o.a. het Veiligheids museum, de Beurs en de Bijenkorf werden bezichtigd. Met alle leerlingen bakkers is een uitstapje naar Rotterdam gemaakt waar de N.V. Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij werd bezichtigd. De heer Kuiper, voorzitter van de Vereeniging v. Bakkers patroons was zoo vriendelijk als geleider mede te gaan. Het Bestuur der Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid, B. J. HAITSMA MULIER, Voorzitter. J. KORTENOEVER, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 108