Bijlage H. 2 bewijs dat zij van het groote belang van de taak der Commissie doordrongen zijn. Met voldoening kan dan ook geconstateerd worden, dat het ongeoorloofd school verzuim in de gemeente blijkbaar afneemtwerden 't vorig jaar nog 132 gevallen van schoolverzuim ter kennis der Commissie gebracht, dit jaar bedroeg dat aantal slechts 73, die als volgt over de scholen ver deeld waren. School A 5 B5 C12 E13 „F2 G5 H6 Hoven .10 Bijz. Sch. Dav. Evek. str. 2 Oudewand 0 Kath. Jongensschool .11 Meisjesschool 1 en absoluut verzuim 1 De Commissie vond slechts voor 8 gevallen de vrijheid het verzuim voor geoorloofd, ev. verschoonbaar te verklaren en moest dus 64 maal als beslist ongeoor loofd rapporteeren. Het vermeende absolute school verzuim betrof een kind uit Ned. Oost-Indië, dat slechts tijdelijk hier vertoefde, waarom de Commissie meende in dit geval niet tot ambtshalve inschrijving te moeten adviseeren. De opgeroepen ouders verschenen ook vrij geregeld voor de Commissie 25 maal kwam de vader20 maal de moeder2 maal beide ouders 5 maal werden de Bijlage H. 3 inlichtingen schriftelijk verstrekt, terwijl in 24 gevallen de Commissie zelfstandig moest informeeren. Omtrent de redenen van het schoolverzuim kan weinig nieuws worden gemeldmeestal waren het lichte ongesteldheden, uitgaan der ouders, ziekte van huisgenooten, enz. die als redenen werden opgegeven. Een enkele maal kwam ook het z.g. „sluipertje maken'' voor. Steeds werden de ouders vermaand toch nauw lettend op het schoolbezoek hunner kinderen acht te geven, en bijna altijd kregen we de toezegging van algeheele medewerking. Aldus vastgesteld in de vergadering van 17 Febr. 1933. De Comm. tot W. v. S. te Zutphen, A. K. KLAREN, Voorzitter. G. W. ORMEL, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1932 | | pagina 101