Bijlage D. 24 22 Mei 1931 werd door B. en W. een voorstel aan den Gemeenteraad aangeboden om als verplichte vakken voor de handels school in te voeren, lich. oefening en vrouw, handwerken. 29 Mei 1931 werd door B. en W. een voorstel aan den Gemeenteraad aangeboden om de gemeentelijke handelsschool met 3- jarigen cursus en voorbereidende klasse te doen erkennen als 4-jarige school. Dit voorstel was noodzakelijk geworden, doordat bij schrijven van 17 Febr. 1931 door den Min. v. O., K. en W. werd bericht, dat voorde 25 voorbereidende klasse niet langer subsidie zou worden verleend. In haar zitting van 13 Juli 1931 vereenigde de Raad zich met dit voorstel. De invoering van het vak lichamelijke oefening, gedurende 6 uren, en van het vak staatsinrichting, ge durende 1 uur per week, was daardoor verplicht. In dezelfde zitting werd Mej. J. E. van der W o r p, tijd. leerares Engelsch, een vaste aanstelling verleend, terwijl de tijdelijke benoemingen van Mr. R. P. J. Derksema, Staathuishoudkunde en Ir. H. J. W. J. Rem mers, Natuur- en Scheikunde, opnieuw voor een jaar verlengd werden. 23 November 1931 besloot de Raad der Gemeente Zutphen te benoemen le. te rekenen met ingang van 1 Sept. 1931, tot leeraar in de Staatsinrichting, den heer J. Kroese, leeraar in het Fransch aan die school 2e. met ingang van 1 Januari 1932 voor den verderen duur van het schooljaar 1931 1932 tot: a. leerares in de lich. oef. Mevr. M. Rubé—Lij sen b. leeraar in de lich. oef. den heer H. J. Rubé. c. leerares in de vrouw, handwerken Mej. W. C. Mulder. Tengevolge van ziekteverzuim der leeraren konden 130 uren, tengevolge van familie-of andere omstandigheden 16 uren niet worden LEERAREN G. W. 't Hart, Directeur A. Barto A. Broekhuizen A. Janssen J. Klaver J. Kroese M. N. H Leijs J. C. Lindeman W. A. Montfoort Mej. J. M. Vrugtman Mej. J. E. v. d. Worp Mr. R. P. J. Derksema (tijdel.) Ir. H. J. W. J. Remmers H. J. Rubé Mevr. M. Rubé-Lijsen Mej. W. C. Mulder LEERVAKKEN Handelsrekenen Steno en Machineschrijven Aardrijkskunde Geschiedenis Wisk., Schrijven, Natuurk. (kl. I) Plant- en Dierkunde Staatsinr., Fransche taal en corresp. Boekh., Handelskennis en recht Duitsche taal en correspondentie Teekenen Ned. taal en corresp., Geschied (kl. I) Eng. taal en correspondentie Staathuishoudkunde Natuurk., Scheik. en Warenkennis Lichamelijke oefening Vrouwel. handwerken Aantal uren per week 6 3 9 6 20 18 11 16 5 17 12 1 7 3 3 3 Totaal HO

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 98