Bijlage D. Personeel. 14 Afdeeling B, Handelsklassen. In deze afdeeling werd op 31 December es gegeven door de leeraren der hoogere burgerschool Bedienden Voor de mutaties onder het personeel der eeraren wordt verwezen naar het verslag over afdeeling A. Tengevolge van ziekteverzuim der leeraren onden 66 uren, tengevolge van familie- en andere omstandigheden 4 uren niet gegeven worden. H,ervan werden er 21 waargenomen Bijlage D. 15 door de andere leeraren, terwijl 49 uren onvervuld bleven. Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Januari 1931 (zie verslag over 1930) Op het einde van het schooljaar werden alle leerlingen der 1ste klasse bevorderd tot de 2de klasse. Voor toelating tot de 1ste klasse hadden zich aangemeld 10 mannelijke en 3 vrouwe lijke candidaten, die allen konden worden toegelaten. Van hen waren 6 mannelijke en 3 vrouwelijke bevorderd tot de 4de klasse van een hoogere burgerschool met 5-j. cursus hier of elders3 mannelijke waren in het bezit van het einddiploma der Middelbare Handelsdagschool te Zutphen en 1 manne lijke slaagde na afgelegd toelatingsexamen. Van de geslaagden kwamen 1 mannelijke en 1 vrouwelijke niet op school, terwijl een der bevorderden tot de 2de klasse besloot het onderwijs in de 4de klasse der hoogere burgerschool te gaan volgen. NAAM Aantal uren per week Vakken van onderwijs Dr. J. W. Lem, Directeur N. C. Meijer Drees A. J. M. Bruggemeijer K. Koiter P. E. Boonstra A. Janssen J. Tj. Wielinga M. N. H. Leijs D. F. Keiser Dr. S. Postma Mr. R. P. J. Derksema Mr. R. P. J. Derksema (tijd.) L. Hage Mej. P. M. van der Weel Mej. H, K. Uiterwijk Bovendien noq door A. Barto Wiskunde I Nederlandsche taal en letterkunde rransche taal, letterk. en handels- correspondentie Engelsche taal, letterk. en handels correspondentie Hoogduitsche taal, letterk. en han- delscorrespondentie Aardrijkskunde Geschiedenis Handelswetenschappen en Ned. handelscorrespondentie Natuurkunde Scheikunde Staatsinrichting en Handelsrecht Staathuishoudkunde Lichamelijke oefening (jongens) Lichamelijke oefening (meisjes) Vrouwelijke handwerken Stenographic en Machineschrijven 4 4 16 3 6 3 3 1 1 1 Klasse Mannelijke leerlingen. Vrouwelijke leerlingen Totaal I 6 6 12 II 10 3 13 Totaal 16 9 25

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 93