Bijlage D. 12 school en Gymnasium weder een belangrijke stagnatie in het onderwijs gedurende de laatste weken van het schooljaar. Het vak Wiskunde is gedurende het school jaar 1931 1932 opgedragen aan den heer Tj. Blom in de klassen Ia, 16, 116, Va; en aan den Heer H. W. Hageman in de klassen Ha, Ilia, III6, IVa. Het onderwijs in de Fransche taal in klasse Ia werd wederom opgedragen aan den heer J. K r o e s edat in de Hoogduitsche taal in klasse 16 aan den heer J. C. Lindeman. Gebouw. Bijzondere veranderingen hadden in het verslagjaar niet plaats; enkele lokalen wachten nog op een verbetering. Dank zij de bijdrage van den vader van een oud-leerling bestond er gelegenheid om een reeks portretten van groote physici en chemici aan te schaffen, die een plaats hebben gekregen in de leslokalen voor natuurkunde en scheikunde. Leermiddelen. Voor natuur- en scheikunde werd de voor raad glaswerk en chemicaliën, waar noodig, aangevuld. Aangeschaft werd voor natuurkundeeenige electriciteits- meters en 2 electromotoren, een schuifweer- stand, een spiegel en een prisma van Fresnell met optische bank, een kristal detector apparaat voor scheikunde een roerapparaat met motor, een doorsnede kalilagen en een tech nologische verzameling voor kunstzijde Bijlage D. 13 voor Plant- en Dierkunde4 spiritus- praeparaten en eenige series stereoscoop- platen. Van den heer Van Mourikte Vorden ontving de school een koningsfaisant ten geschenke. Bibliotheek. In Februari werd een supplement op den catalogus gedrukt en aan de leerlingen uit gereikt. Gedurende het jaar werden ver scheidene boeken aangeschaft, die echter nog niet in een supplement zijn opgenomen. Ten geschenke ontving de school een volledig exemplaar (11 jaargangen) van „Indië", Geïllustreerd Tijdschrift voor Neder land en Koloniën. De uitgifte van boeken had regelmatig plaats; gedurende het schooljaar 1930—1931 werden in 14 zittingen aan 115 leerlingen 1643 boeken uitgereikt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 92