10 Bij besluit van Burgemeester en Wet houders werden de boeken en leermiddelen gedeeltelijk van gemeentewege verstrekt aan 2 leerlingen uit de gemeente Zutphen en aan 2 buitenleerlingen. Drie mannelijke en 2 vrouwelijke leerlingen zijn vrijgesteld van het onderwijs in lichame lijke oefening, krachtens geneeskundige ver klaring. Van de 14 leerlingen der 5de klasse volgen: 1 leerlinge de lessen in alle facultatieve vakken 5 leerlingen de lessen in handelsweten schappen 8 leerlingen de lessen in mechanica en rechtlijnig teekenen. Alle leerlingen der 5de klasse, namelijk 8 mannelijke en 4 vrouwelijke namen deel aan het eindexamen. Het schriftelijk gedeelte van het eind examen had plaats op 29 Mei, 1, 2, 3, 4 en 5 Juni; het mondeling gedeelte op 13 14 en 15 Juli. Als deskundigen waren aangewezen Prof. Dr. C. H. van Os voor Wiskunde; Dr. J. Smit voor Natuurkunde, Scheikunde en Plant- en Dierkunde; D. S. van Heij- ni ngen voor Staathuishoudkunde, Aardrijks kunde en Geschiedenis; Dr. J. Hein si us voor Nederlandsch en Hoogduitsch en Mej. Dr. W. P. F rij li nek voor Fransch en Engelsch. In de eindvergadering op 15 Juli werd de Bijlage D. 11 uitslag vastgesteld en aan de candidaten meegedeeldtwee vrouwelijke candidaten moesten worden afgewezen. De namen der geslaagden zijn in alpha- betische volgorde: J. H. Broersma, Mej. G. F. Fahro, H. Fangman, A. Th. von Huben, Mej. J. A. Janssen, W. Tj. Koiter, H. W. Lichtendahl, A. B. Menk, J. H. Smith, G. A. Struijck. Omtrent hun verdere bestemming kan het volgende medegedeeld worden 1 vrouwelijke is geplaatst op de Kweek school voor Onderwijzeressen te Apeldoorn 1 vrouwelijke is in opleiding voor kantoor werkzaamheden 2 mannelijke studeeren voor onderwijzer; 2 mannelijke zijn geplaatst op de Hoogere Textielschool te Enschede 1 mannelijke studeert voor ingenieur (Delft); 1 mannelijke studeert voor wis- en natuur kunde (Utrecht) 1 mannelijke studeert voor tandarts 1 mannelijke studeert voor arts. Van de niet-geslaagde vrouwelijke candi daten keerde er één op school terug de andere volgt de lessen aan een Inrichting voer Kunstnijverheidsonderwijs. Verordeningen, Deze bleven ongewijzigd. Programma. Evenals in vorige jaren brachten de school- eindexamens aan Hoogere burgerschool, Hoogere handelsschool. Middelbare Handels-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 91