Bijlage D. Personeel. II. Hoogere Burgerschool met 5-jarigen Cursus en daaraan verbonden Handels klassen. Af deeling A. Hoogere Burgerschool met 5-jarigen Cursus Het personeel, aan de school verbonden, was op 31 Dec. 1931 als volgt samengesteld Bedienden t Bij Raadsbesluit van 13 Juli 1931 werden met ingang van 1 September 1931 benoemd: tot vast leeraar in de Hoogduitsche taal en Bijlage D. 5 letterkunde, de heer P. E. Boons tra en tot vast leeraar in Staatsinrichting en Han delsrecht, Mr. R. P. J. Derksema, beiden reeds tijdelijk als leeraar aan de school ver bondenbovendien voor het schooljaar 1931 1932 tot leeraar in Staathuishoudkunde Mr. R. P. J. Derksema, voornoemd. Bij Raadsbesluit van 1 September 1931 werden voor het schooljaar 1931 1932 benoemd tot leeraar in de Fransche taal, de heer J. Kroese; tot leeraar in de Hoog duitsche taal, de heer J. C. Lindeman, beiden leeraar aan de Gimeentelijke Handels dagschool, om les te geven in een der af- deelingen van de 1ste klasse. Bij besluit van Burgemeester en Wet houders van 23 Januari 1931 werd aan Mej. Heer inga, geogr. doct.a, verlof verleend om de lessen van den heer A. Janssen als volontaire bij te wonen. Verlof wegens ziekte werd verleend aan den heer B. H. Stomps, van 1 September tot 1 December; zijn lessen werden waar genomen door den heer E. E. J. Kerkmeijer. In het geheel konden door ziekteverzuim der leeraren 167 uren, tengevolge van familie- of andere omstandigheden 24 uren niet ge geven worden. Hiervan werden er 94 waar genomen door de andere leeraren, terwijl 97 uren onvervuld bleven. De concierge was wegens ziekte afwezig van 5 November tot het einde van het verslagjaar. NAAM VAKKEN VAN ONDERWIJS Aantal uren per week Dr. J. W. Lem, Directeur Tj. Blom H. W. Hageman D. F. Keiser Dr. S. Postma G. van der Meer Mr. R. P. J. Derksema Mr. R. P. J. Derksema (tijd.) A. Janssen J. Tj. Wielinga N. C. Meijer Drees A. J. M. Bruggemeijer K. Koiter P. E. Boonstra M. N. H. Leijs E. E. J. Kerkmeijer B. H. Stomps C. Hage Mej. P. M. van der Weel Mej. H. K. Uiterwijk J. Kroese (tijd.) J. C. Lindeman (tijd.) K. Singer, Amanuensis voor de Natuurwetenschappen. H. Derks, Concierge. Werktuigkunde, Kosmographie Wiskunde Wiskunde Natuurkunde Scheikunde Plant- en Dierkunde Staatsinrichting Staathuishoudkunde Aardrijkskunde Geschiedenis Nederlandsche taal en letterkunde Fransche taal en letterkunde Engelsche taal en letterkunde Hoogduitsche taal en letterkunde Handelswetenschappen Handteekenen Rechtlijnig teekenen Lichamelijke oefening (jongens) Lichamelijke oefening (meisjes) Vrouwelijke handwerken Fransche taal Hoogduitsche taal 5 22 22 14 10 13 3 2 18 18 24 23 18 20 3 15 3 19 10 14 5 4

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 88