Bijlage B. 12 vonk vermeerderde van 7 tot 29, terwijl geen gevallen van febris typhoidëa voorkwamen. Er kwam één geval van meningitis voor. Door den gemeentelijken ontsmettingsdienst werden in dit jaar verricht 8 schoolontsmettingen en 15 woning- ontsmettingen, waaronder 6 zuiveringen van met onge- dierte besmette woningen. Het ziekenrijtuig werd 23 maal ontsmet, terwijl van den ontsmettingsoven, voor het ontsmetten van lijf-, bed- en andere goederen 148 maal gebruik werd gemaakt. Er hadden buiten de gemeente 2 woningontsmettingen plaats, terwijl 81 maal van den ontsmettingsoven ge bruik werd gemaakt, voor het ontsmetten van goederen uit 27 verschillende gemeenten. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige armenzorg. Hierover valt niets te vermelden. HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. De gewone tweemaandelijksche onderzoekingen van het water der gemeentewaterleiding hadden dit jaar niet meer plaats. De Heer H. W. H. Behrens die gedurende vele jaren dit onderzoek had verricht, deelde aan de Commissie mede, dat hij daarvoor niet meer in aanmerking wenschte te komen. Van het Bureau van den Keuringsdienst van Waren ontving de Commissie in dit jaar afschrift van het Bijlage B. 13 chemisch onderzoek van het water der gemeentelijke waterleiding op 29 April, 1 Juni, 28 Juli en 26 October dat als bijlage V aan dit verslag is toegevoegd. Een bewoner van den Molenweg klaagde over de naar zijne meening slechte hoedanigheid van het water van de pomp bij zijne woning. Uit het onderzoek door den keuringsdienst bleek, dat het afkomstig was van oppervlakte water van goede hoedanigheid. Daar de samenstelling van dit water zeer verschillend kan zijn, kan het niet steeds als geheel betrouwbaar worden beschouwd. Echter kwam naar de meening van den keuringsdienst dit water niet voor afkeuring in aan merking. Besloten werd het onderzoek nog eens te herhalen. HOOFDSTUK X. Levens- en genotmiddelen. Gebruiksartikelen. Hierover zijn geen mededeelingen te doen. HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Hierover valt niets te vermelden Een staat van verordeningen en besluiten der gemeente Zutphen, in het belang der volksgezondheid vastgesteld of daarmede in verband staande en nog van kracht op 31 December 1931, is als bijlage VII aan dit verslag toegevoegd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 78