Bijlage B. 6 HOOFDSTUK III. Toestand van water, bodem en lucht en hetgeen tot verbetering daarvan is verricht. a. Watevloopen, slooten enz. Hierover valt niets te vermelden. b. Verzameling en afvoer van vuil (mestvaalten, goten enz.) Een bewoner van de Noorderhaven klaagde over den slechten afvoer van een riool op eene plaats achter zijne woning gelegen. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat het riool wel verstopt was. maar door zijne ligging moeilijk schoongemaakt kon worden. Besloten werd deze klacht over te brengen aan den Directeur der gemeentereiniging. HOOFDSTUK IV. V olkshuisvesting Burgemeester en Wethouders gaven aan de Commissie kennis van het Besluit van den raad van 8 Juni waarbij verschillende perceelen, die ongeschikt zijn ter bewoning en niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat kunnen of zullen worden gebracht, onbewoonbaar zijn verklaard. Het zijn de volgende 14 woningen Diezerstraat No. 27, 82 en 88 Lievenheersteeg No. 35 en 37 Pols broek No. 22, 24, 26, 28, 150, 152, 154 en 156 en Groensteeg No. 178. Daarna ontving de Commissie nog bericht van onbe woonbaarverklaring door den Raad op 15 September van de volgende 13 woningen Groensteeg No. 104, 106, 108, 110, 112, 114, 116, 174 en 176 en Polsbroek No. 228, 232, 234 en 236. Bijlage B. 7 Door de gemeente werden aangekocht 7 slechte woningen in het Hoogestraatje, die afgebroken zullen worden. Burgemeester en Wethouders vroegen het advies der Commissie over een verzoekschrift van de eigenaren der woningen Polsbroek 154 en 156 om uitstel van de ontruiming van deze afgekeurde woningen. De Commissie was van meening, dat deze woningen niet moesten blijven bestaan en het verzoek behoorde te worden afgewezen. De Raad vereenigde zich met dit advies, zoodat op het verzoek afwijzend werd beschikt. Van Burgemeester en Wethouders ontving de Com missie om advies, de plannen voor den bouw van 46 woningen in de Hoven. In haar antwoord deelde de Commissie mede dat zij deze woningbouw zeer toejuicht en zich daarmede geheel kan vereenigen. Zij voegde hieraan toe, dat bij de bespreking van dezen bouw de vraag werd gedaan, waarom op de verdieping geen derde slaapkamertje was ontworpen, waartoe naar de meening der Commissie met eene wijziging der indeeling van de twee aangegeven slaapkamers, gelegenheid zou zijn geweest. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten niet vallende onder de woningwet, voer en vaartuigen. Aan het IJsselbad werd de houten schutting door een betonschutting vervangen. Er werden op den wal 32 nieuwe kleedkamers gebouwd. Verder werden van de bestaande kleedkamertjes op de vonders, er 6 naast de nieuw gebouwde op den wal verplaatst.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 75