Bijlage B. 2 A. J. M. Ie Nobel, Directeur-Geneesheer van het O. en N. Gasthuis Voorzitter der Commissie J. L. Siemens Secretaris J. C. Goldenberg. Een rooster, aangevende het jaar van aftreding van de leden en den secretaris, is als bijlage I aan dit verslag toegevoegd. B. Huishoudelijke Zaken. Er werden dit jaar gehouden drie vergaderingen ten gemeentehuize en twee bijeenkomsten ten huize van den voorzitter. Deze hadden plaats op 7 April, 3 Juni, 7 Juli, 23 October en 21 December. Het verslag van de bevindingen en handelingen der Commmissie over het jaar 1930 werd behandeld in de vergadering van 7 Juli 1931 en daarna op de gewone wijze verspreid. Het 36ste Congres voor openbare gezondheidsregeling werd gehouden te Baarn op 11 en 12 September 1931. Het volgende onderwerp kwam in behandeling De Tandheelkundige verzorging van verschillende categorieën van het Nederlandsche volk. Praeadviseurs de heeren P. J. J. Coebergh, Directeur van het Tandheelkundig Instituut der Rijksuniversiteit te Utrecht en H. van der Molen, Leider van de Tandheelkundige Polikliniek van den gemeentelijken geneeskundigen- en gezondheidsdienst te Amsterdam. Aan dit Congres werd door de Commissie geen deel genomen. De raming van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1931 werd vastgesteld op een totaal bedrag van f 1300. Daarvan kwam voor rekening der gemeente een bedrag van f 900. (Bijlage II). Bijlage B. 3 De rekening en verantwoording over het jaar 1930 werd nagezien en voorloopig vastgesteld in de ver gadering van 7 Juli 1931. Het voordeelig saldo dezer rekening ten bedrage van f 421.34 werd bij den ge meente-ontvanger gestort. Burgemeester en Wethouders gaven aan de Com missie kennis, dat deze rekening door hen was nagezien en in orde bevonden. Ook ontving de Commissie bericht dat op de begrooting voor het jaar 1932 een bedrag van f 900.als bijdrage voor de Commissie was uitgetrokken. In het jaar 1930 werd voor gemeenterekening uit gegeven een bedrag van f 478.66 (Bijlage III.) HOOFDSTUK II. Algemeene beschouwingen. Omtrent den algemeenen gezondheidstoestand zijn geen bijzondere mededeelingen te doen factoren, die daarop een goeden of slechten invloed hebben gehad, zijn niet op te geven. Het aantal levend aangegevenen, behoorend tot de werkelijke bevolking der gemeente bedroeg 335. Het totaal der overledenen (zonder levenloos aan gegevenen) behoorende tot de werkelijke bevolking der gemeente, bedroeg 233. Het aantal der levenloos aangegevenen, hierboven bedoeld was 12. Het bevolkingscijfer op 31 December 1931 was 19996. Het geboortecijfer ging in dit jaar weder achteruit, het sterftecijfer was hooger dan in de laatst vooraf gaande jaren.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 73