94 HOOFDSTUK XII. ARBEID, Werkloosheid. Hiervoor verwijzen wij naar het hierachter onder de bijlagen opgenomen verslag van den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling, tevens districtsarbeidsbeurs. W erkverschaffing. Het geheele jaar werd gewerkt aan de ophooging van het voormalige Coenenspark door werkloozen. Opgehoogd werd 9.939 M2. terrein, waarvoor 34.980 M3. zand werd verwerkt. Het aantal aanwezige werklieden bedroeg maximaal 92 op 24 December en minimaal 31 op 31 Juli 1931. Aan arbeidsloonen werd aan de werklieden een be drag groot f 29685.31 uitbetaald. W erkverruiming. Ophooging Varkensweide. Ingevolge raadsbesluit van 9 November 1931, waarbij een crediet van f 108500 werd verleend voor ophooging, rioleering en bestrating van een gedeelte der Varkens weide, werd half November met de werken tot op hooging van dit terrein aangevangen. Dit werk is opgedragen aan de tramwegmaatschappij Zutphen- Emmerik, onder beding, dat ten minste 48 Zutphensche werklieden gedurende 13 a 14 weken daarbij te werk zouden worden gesteld, zulks om zooveel mogelijk grondwerkers gedurende de wintermaanden werk te 95 verschaffen. Op 31 December waren de ophoogings- werken met het vereischte aantal werklieden in vollen gang. Ontginning van de Groote Schuphoeve. Eind November 1931 werden de ontginningswerk- zaamheden van het hakhoutbosch de Groote Schuphoeve, ter grootte van 4 50 H.A. met kracht aangepakt. Een 36-tal arbeidskrachten werd tewerk gesteld. Ten gevolge van den zachten winter en de lage waterstanden op de Loenensche beek kon dit werk zonder èenige stag natie onafgebroken voortgang vinden. Gewerkt werd in uurloon van 51 ct„ doch iedere week werden de arbeidsprestaties opgemeten. Degene, die na meerdere weken van training het verplichte aantal M2. niet kon halen, werd als ongeschikt ontslagen. Over 1931 werd in totaal 998 arbeidsmandagen gewerkt. Egalisatie Groote Rijswaard. Met het plan van egalisatie van den Grooten Rijs waard op de uiterwaarden werd een begin gemaakt. Dank zij den gunstigen rivierstand had dit werk een vlot verloop. Er werd geëgaliseerd met behulp van veldspoor en karren. Een voorkomende terreinhoogte moest worden afgegraven en een laag onproductief gedeelte strooiselgrond worden opgehoogd. Een 25-tal arbeidskrachten werd tewerkgesteld. Ophooging Lindelooze Kolk. Ook dit werk werd in den winter van 1931 aange vangen en bestond uit ophooging van een groote kolk, geheel onproductief gelegen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 50