84 Het jaar 1931 was een zeer goed grasjaar. De hooi- opbrengst was overvloedig. De geoogste producten waren van goede kwaliteit. Late nachtvorsten kwamen niet voor. De waterstand was over het afgeloopen jaar ge middeld vrij hoog te noemen. Schade werd hierdoor niet aangericht. Koop- en huurwaarde der landerijen. De koop waarde van het bouwland was per H.A. ongeveer f 4000 voor kleigrond en 3000 voor zand grond voor weiland per H.A. ongeveer f 3500 voor kleigrond en f 3000 voor zandgrond. De huur per H.A. bedroeg f 100 f 275 voor bouwland (klei). 50 f 160 voor (zand), f 80 f 125 voor weiland (klei), f 70 f 115 voor (zand). Rundvee, handel in vee, melk, boter en kaas. De toestand van den rundveestapel was dit jaar minder goed. Er kwamen 10 gevallen van mond- en klauwzeer en 2 gevallen van miltvuur voor. De veeprijzen gingen beduidend achteruit. De melkprijs bedroeg in 1931 11 cent per liter en daalde zelfs in het laatst van het jaar tot 10 cent. Onder deze omstandigheden was het houden van melkvee minder loonend dan het vorige jaar. De boterprijzen waren in 1931 aanmerkelijk lager dan in 1930. Kaas wordt hier niet bereid. 85 Maatschappijen, genootschappen enz. ter bevordering van den landbouw. De afdeeling ZutphenWarnsveld van de Geldersch- Overijsselsche Maatschappij van Landbouw. De afdeeling is opgericht den 25en April 1904. Secretaris de heer H. D. Zelders te Zutphen. De Vereeniging van melkveehouders. Secretaris de heer Joh. Ter wel. Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging P.E.K.Z.O Secretaris de heer G. J. Borninkhof. Bijenvereeniging ZutphenWarnsveld. Secretaris de heer S. Oonk. De afdeeling Zutphen van de Nederlandsche Heidemaatschappij. Secretaris-penningmeester mr. J. L. Sölner. De afdeeling Zutphen—Brummen en Omstreken van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Secretaris de heer G. J. Mensink te Zutphen. De Landbouwersvereeniging „Zutphensche Boerenbond" te Zutphen. Secretaris de heer G. J. Olthoff. Afdeeling Zutphen van den Bond van Landpachters. Secretaris de heer G. Riethorst. Bovenstaande vereenigingen bemoeien zich niet met coöperatie.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1931 | | pagina 45